•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Якби ж ми слухалися БОГА, то й МУДРІСТЬ би була СВОЯ…

Автор Повідомлення
ІтаН

ПовідомленняНаписане: 02 грудня 2014, 20:43 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

дід Володя написав:
Ось потрапив на очі такий тренинг,чи-то генія,чи-то психа...

Людина коректно ставить запитання і грамотно будує філософські роздуми які заслуговують уваги та провокують на цікаву дискусію. Взагалі Арестович кльовий чувак, молодець, але... робить філософські помилки, не збагну як його занесло на містичні терени. Після його семінару в мене виникає два питання-тези:
1.Чому Олексій вважає, що так звана "змія яка кусає себе за хвіст" є проблемою? Чому Світ не може сам себе описувати та відзеркалювати?
2.Яким чином створення свідомості за межами Світу закриває "дірку в пляшці"? Пляшка все одно залишається з діркою, ті ж самі питання до неповноти по теоремі Геделя я цілком справедливо можу задавати і до свідомості.
Правдослов

ПовідомленняНаписане: 04 грудня 2014, 14:59 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ІтаН написав:
Правдослов написав:
ІтаН написав:
Ми з вами ведемо мову про любов та справедливість від біблійного бога, а не про факт страждання.
Як хочете, щоб вам чинили, так чиніть і іншим.

Дякую Кеп, в черговий раз. :) А то ми ж не знали цієї класичної фундаментальної етичної норми. А по ЗМІСТУ дискусії у вас є що-небудь?

А по ЗМІСТУ - де ж Ваша частка любові та справедливісті до народу України?

ПовідомленняНаписане: 05 грудня 2014, 00:05 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ІтаН написав:
Можна назвати справедливістю геноцид над Мадианитянами за те, що вони мали свій релігійний культ та спокушали ним євреїв? За це Мойсей наказав винищити по ліцензії бога разом з усіма чоловіками дітей чоловічої статі та жінок які пізнали чоловіка (Числа 31).
Тут знову ж таки справедливо. За зло Бог карає:
Служіння ідолам, які недостойні іменування, є початок і причина, і кінець усякого зла,

Якщо хто згрішить супроти людини, то помоляться за неї перед Богом. А якщо людина згрішить супроти Господа, хто заступиться за неї?

Прокляття Господнє на домі безбожного, а мешкання праведних Він благословить,

ІтаН написав:
Невже те, що бог любив одних тільки євреїв виправдовує всю цю жорстокість та необхідність вбивати цілими народами разом з жінками та дітьми?

Біблія розповідає нам про нащадків Адама, і серед народів, що утворилися лише євреї зберегали вірність Богові та Його заповідям. Правда від Бога відкриває нам таку Його рису, як ревнивість. Він знищав народ який Його раніше зрадив і спокушав на зраду ще й євреїв. Ваал- фегор, бог якому поклонялися мідіяни - бог розмноження та плодоносних сил, розпусти іншим словом. Це його зображали також і у вигляді стоячого пеніса. http://dic.academic.ru/dic.nsf/enc_bible/674/%D0%92%D0%B0%D0%B0%D0%BB Етична сприйнятність, що тут скажеш.)

ІтаН написав:
З Содомом та Гоморою теж не все зрозуміло, виглядає досить абсурдно, коли всі мешканці як один разом з дітьми були сексуальними збоченцями

4 Ще вони не полягали, а люди того міста, люди Содому від малого аж до старого, увесь народ звідусюди оточили той дім.
5 І вони закричали до Лота, і сказали йому: Де ті мужі, що ночі цієї до тебе прийшли? Виведи їх до нас, щоб нам їх пізнати!

Познайомитись хотіли.) Але Бог знає наміри сердець і чує зойк ображених. Насилля Він ненавидить.
Про праведних міста Содом, запитував Авраам:
31 І сказав Авраам: Оце я осмілився був говорити до Господа мого: Може двадцять там знайдеться? А Господь відказав: Не зроблю й ради двадцяти!
32 І сказав Авраам: Хай не гніває це мого Господа, і нехай я скажу тільки разу цього: Може хоч десять там знайдеться? А Господь відказав: Не знищу й ради десятьох!
33 І пішов Господь, як скінчив говорити до Авраама. А Авраам вернувся до свого місця.

Бог порятував праведного Лота та його сім"ю.
Ну немовлята таки мабуть ще не грішили у такий спосіб, але правда від Бога каже, що у безбожного увесь дім його проклятий, усі грішні та смертні через гріх Адамів. Коли я писав про невинних дітей, то писав з нашої, людської точки зору. Біблія ж каже що невинно, тобто безгрішно, прожив життя лише Ісус Христос. Інші вже народжуються грішними.

ІтаН написав:
Щоб зрозуміти, що наші вояки на своїй землі боронять рідну країну та українців не потрібні ще підказки "справедливого" бога та витлумачування суперечливих текстів.
Тобто, в Біблії є суперечливі настанови щодо захисту рідної землі? Підкажіть но, де саме вони знаходяться?

ІтаН написав:
Я приводив вище приклади з Біблії які описують історії де жорстокість та етична неприйнятність не обумовлені необхідністю виживання.
Так, я згідний, Не завжди це диктувалося необхідністю фізичного виживання, як от у випадку з мідіянами(Чис.31).
Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі .. - такий початок символу віри, і молитви, яку промовляють у храмах. Бог є єдиний хто усім керує, усе тримає під контролем. Будь-яка подія є з дозволу Бога, чи то вбивство медіян, чи вбивство Авеля або розіп"яття Ісуса. На все воля Божа, і ця воля блага, Ісус творив добро(зцілював), але казав не назиаати Його благим, благий бо лише Бог. Коли ми і отримуємо якісь блага, то на все це спочатку дає дозвіл Всевишній. З історичних книг Біблії ми дізнаємося про Його волю, про те в яких випадках і як він чинить, чого бажає, коли карає, і коли рятує, коли і що наказує(через пророків), а коли і просто дозволяє, як прийнято казати попускає.

ІтаН написав:
Крім того тут ще виникає питання, звідки взялися ці не менш "толерантні" народи? Я ні на мить не сумніваюсь, що точно такі ж "толерантні" закони їм дав їх власний бог для їх виживання.
Вони нащадки Ноя (Буття 10), а слово Бога передавалося від батька до сина. тобто якби воно в них передавалося, як наприклад від від Сифа до Ноя, або від Ноя до Аврама. А вже Закон Мойсеїв був законом писаним.

ІтаН написав:
Якщо Бог - єдиний, то де його безмежна мудрість, якої вистачає тільки на те, щоб чомусь одним тільки улюбленим євреям давати закони які по дикості іноді перевершують навіть закони їх ворогів.
Ось перші десять заповідей:

1.Хай не буде тобі інших богів передо Мною!
2.Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей.
3.Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення надаремно.
4.Пам'ятай день суботній, щоб святити його! Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його.
5.Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!
6.Не вбивай!
7.Не чини перелюбу!
8.Не кради!
9.Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!
10.Не жадай дому ближнього свого, не жадай жони ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого!

Де ж тут та дикість? Ці заповіді і сьогодні актуальні для християнина. Інша річ що покарання за їх порушення законом передбачалося суворе. Це було продиктовано тим низьким моральним рівнем розвитку як євреїв так і їх сусідів.

ІтаН написав:
Насправді в той час було уявлення про існування багатьох богів, у кожного народу була своя релігія та свій бог, кожен народ вірив, що їх бог найсильніший. Хоча тексти Біблії і підправили для єдинобожної політкоректності, все одно можна зустріти як єврейський бог іноді каже про богів в множині та обіцяє продемонструвати, що він найсильніший серед них.
Так, було багато богів, які по суті богами не були.

ІтаН написав:
Хоча тексти Біблії і підправили для єдинобожної політкоректності, все одно можна зустріти як єврейський бог іноді каже про богів в множині та обіцяє продемонструвати, що він найсильніший серед них.
Боже слово було таким до людей в той далекий час, бо шанували тоді силу та міць. Я думаю це лише прийом для того щоб зміцнити віру в істиного Бога та відвернути від поклоніння ідолам. В Біблії є багато висловів про те, що так звані боги - по суті не боги.
Інша справа, коли Бог про себе каже в множині, на це у християн догмат про трійцю. Також в деяких місцях де в множині, мова йде ще і про ангелів.

ІтаН написав:
Як варіант з'являється враження, що насправді ця дикість потрібна була цим богам, щоб змагатися між собою, а не людям для власного виживання. Можна пригадати єгипетські кари, де єврейський бог влаштував власну безглузду презентацію-змагання заради свого марнославства в якій не було ніякої необхідності з повною байдужістю до тисяч постраждалих людей.
Євреям теж хотілося доказів сили та могутності Бога. Щоб зміцнити їх віру Богові прийшлося добряче постаратися, і коли хочеться бачити дикість, то іншого змісту ніби й не видно. Усі ті митарства євреїв на шляху до обітованої землі демонструють нам таку рису Бога, як вірність. Бог, котрий чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Його, показав бездітному Аврамові землю, де житимуть його нащадки. Він обіцяв що буде їх, як зірок на небі, казав йому про те, що нащадки його будуть приходьками під гнітом 400 років, обіцяв що виведе їх звідти з внликим майном. Бог дотримав слова.
Правдослов

ПовідомленняНаписане: 25 грудня 2014, 22:37 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Багато благодійників допомогали бідним та потребуючим. Просто Святий Миколай умів це робити найбільш вчасно та доречно.
На Першому Вселенському Соборі 325 р. у Нікеї, наприклад, дуже вчасно і доречно допоміг своєму опоненту Арію. Через що і здобув нев'янучий вінець слави.

То чи варто брати приклад із Арія?

ПовідомленняНаписане: 01 березня 2015, 22:01 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Якби ми слухалися Бога:
Цитата:
6 Ось піст, який я люблю: кайдани несправедливости розбити, пута кормиги розв'язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати, 7 з голодним своїм хлібом поділитись, увести до хати бідних, безпритульних, побачивши голого, вдягнути його, від брата твого не ховатись.

То наказали б своїм слугам повернути половину загальнонародного майна народу, який вони обдурили та пограбували.

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
І МИР УСІМ НА ЗЕМЛІ!

ПовідомленняНаписане: 29 травня 2015, 10:27 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Так сталося на жаль, що несподівано побутові та суспільні проблеми мене вибили на тривалий час з форумного життя. Повернувшись побачив, що хоча і з прикрою затримкою але все ж таки варто прокоментувати останній допис Іггора.
Іггор написав:
ІтаН написав:
Можна назвати справедливістю геноцид над Мадианитянами за те, що вони мали свій релігійний культ та спокушали ним євреїв? За це Мойсей наказав винищити по ліцензії бога разом з усіма чоловіками дітей чоловічої статі та жінок які пізнали чоловіка (Числа 31).
Тут знову ж таки справедливо. За зло Бог карає:...

Власне ми і приходимо до того про що я і казав спочатку, до розуміння жорстокості, капризності та безжального владолюбства біблійного бога. В підсумку ви це все і підтверджуєте та виправдовуєте тим, що так тільки бажалося біблійному богу, що для вас є важливішим аніж загальнолюдські цінності та етика. Власне тут ми і приходимо до згоди в відмінності наших поглядів - ви вважаєте, що людей справедливо вбивати, катувати та змушувати страждати за неприналежність до "своєї" релігії та і навіть просто по забаганці бога, а також і дітей та невинних за первородний гріх та гріхи батьків, а я категорично заперечую таку "мораль", вважаю, це не може бути поведінкою та мораллю справжнього і мудрого Творця.
Іггор написав:
Біблія розповідає нам про нащадків Адама, і серед народів, що утворилися лише євреї зберегали вірність Богові та Його заповідям.

Якщо ви візьмете святу книжку будь-якого народу або релігії ви там дізнаєтесь, що тільки той народ або певна сюжетна лінія зберігає вірність Богові та його заповідям.
Іггор написав:
Це його зображали також і у вигляді стоячого пеніса. Етична сприйнятність, що тут скажеш.)

А що такого неетичного ви побачили в стоячому пенісі? :) Це далеко ще не інцест Лота з дочками та безліч перелюбств божих героїв зі служницями. Ваал-Фегор перед Біблією виглядає наївним недосвідченим дитям в цьому сенсі. Знаєте, що є найбільшим людським збоченням? Це - вбивство та страждання. Неетичність - це забрати у людини життя за прояв сексуальності або фалічний культ потопаючи у власному лицемірстві, невігластві та ненависті.
Іггор написав:
ІтаН написав:
Щоб зрозуміти, що наші вояки на своїй землі боронять рідну країну та українців не потрібні ще підказки "справедливого" бога та витлумачування суперечливих текстів.
Тобто, в Біблії є суперечливі настанови щодо захисту рідної землі? Підкажіть но, де саме вони знаходяться?

Ми вже з десяток сторінок поспіль обговорюємо їх. Якщо в Біблії головним критерієм вбивства є неприналежність до староєврейської релігії незалежно від території, то про який захист рідної землі може йти мова? "Захисники руського міра" на Донбасі мають одним з вагомих мотивів - "за Бога, за православіє".
Іггор написав:
ІтаН написав:
Крім того тут ще виникає питання, звідки взялися ці не менш "толерантні" народи? Я ні на мить не сумніваюсь, що точно такі ж "толерантні" закони їм дав їх власний бог для їх виживання.
Вони нащадки Ноя (Буття 10), а слово Бога передавалося від батька до сина...

Я про те, що всі народи мали свої релігії і своїх богів які принципово нічим не відрізнялись один від одного і всі вони щиро в них вірили і виконували їх настанови.
Іггор написав:
Ось перші десять заповідей: ... Де ж тут та дикість?

Там де є жорстокі страждання та смерть людей за невідповідність більший частині цих заповідей, особливо перших чотирьох, а також і дивним забаганкам біблійного бога які дають ліцензію на порушення шостої заповіді.
Іггор написав:
Ці заповіді і сьогодні актуальні для християнина.

А якщо не для християнина? Незалежно від свого морального обличчя він підпадає під порушення перших трьох заповідей і тому стає поза законом шостої? Наприклад, я повинен бути поза законом цих заповідей. Якщо ви отримаєте безсумнівне одкровення від свого бога, що вам доручається велике і праведне діло мене вбити, ви це зробите?
Іггор написав:
Інша річ що покарання за їх порушення законом передбачалося суворе. Це було продиктовано тим низьким моральним рівнем розвитку як євреїв так і їх сусідів.

Так хто повинен диктувати моральний рівень, Бог чи дикуваті стародавні народи?
Іггор написав:
Так, було багато богів, які по суті богами не були.

Стародавні народи так не вважали, та і критерію відрізнити не існувало. Єдине, що практикувалось - це в кого бог страшніший і який вб'є більше народу в тому числі і руками своїх народів. Але ж ми розуміємо, що дикість ще більше робить невідмінною уяву про бога стародавніх народів від такого бога та богів один від одного.
Іггор написав:
Євреям теж хотілося доказів сили та могутності Бога. Щоб зміцнити їх віру Богові прийшлося добряче постаратися, і коли хочеться бачити дикість, то іншого змісту ніби й не видно.

Докази могутності зовсім не обов'язково демонструвати через масові вбивства та страждання, на те вона і могутність, що існує безліч способів це продемонструвати, наприклад корисними творіннями, захистом від небезпек або неруйнівною демонстрацією власного володіння природними явищами. Тому незалежно від іншого змісту, який не диктує обов'язкову жорстокість ми кажемо про факт дикості.
Іггор написав:
Усі ті митарства євреїв на шляху до обітованої землі демонструють нам таку рису Бога, як вірність. Бог, котрий чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Його, показав бездітному Аврамові землю, де житимуть його нащадки. Він обіцяв що буде їх, як зірок на небі, казав йому про те, що нащадки його будуть приходьками під гнітом 400 років, обіцяв що виведе їх звідти з внликим майном. Бог дотримав слова.

А мені завжди здавалося, що бог просто розвів Авраама. Як на мене, дуже тяжко роздивитися в нащадках та в тому що їм залишилось пишні та багаторазові обіцянки бога.

Востаннє редаговано: ІтаН (20 червня 2015, 19:55), редаговано 2 раз
ІтаН

ПовідомленняНаписане: 29 травня 2015, 16:03 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Правдослов написав:

ЗМІСТ у Вас знову відсутній, ваше запитання та попередня декларація елементарної до банальності моральної норми невпопад до мого коментаря пану Іггору про моральне обличчя та відповідальність особистісного бога за свідому причетність до страждань невинних дітей, а також різницю між таким богом та законами природи. Уважно перечитайте те що ви намагаєтесь коментувати, щоб зрозуміти ЗМІСТ про який там йдеться. Крім того, щодо любові до народу, то неодноразово теж балакали вже про це, забудькуватість трішечки турбує?:
ІтаН написав:
Як ви вважаєте чесна професійна діяльність завдяки якій люди мають змогу відремонтувати свою електронну техніку - це не є корисна суспільна праця? Крім того, якщо мені вдасться просвітити якусь кількість людей в розумінні наукових премудрощів, теж буду вважати що приніс якусь ще невеличку користь суспільству. :) До речі дуже гарне запитання, в тему. Дуже було б корисним, щоб кожна людина в суспільстві хоч раз над цим замислилась.

Раз так наполегливо питаєте, то будь-ласка і ви теж порадуйте змістовною відповіддю на це запитання?

ПовідомленняНаписане: 31 травня 2015, 17:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ІтаН написав:
Правдослов написав:

ЗМІСТ у Вас знову відсутній, ваше запитання та попередня декларація елементарної до банальності моральної норми

Щоб говорити про ЗМІСТ потрібно хоча б знати через кого людство отримало ту "елементарну до банальності моральну норму".

ПовідомленняНаписане: 31 травня 2015, 17:58 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Щоб говорити про ЗМІСТ треба уважно прочитати і зрозуміти про що йдеться мова в дискусії з якої ви висмикнули фразу і яку ви намагаєтесь коментувати. Інакше, якщо наприклад, на питання - "де купити ковбаси?", ви почнете розповідати про красу ваших штанів - ЗМІСТ в вашій відповіді буде відсутній. ;)
А ця елементарна моральна норма легко виводиться через нескладні розумові вправи про соціалізацію людини і треба бути достатнім бовдуром, щоб ще чекати від когось її отримання. ;)

ПовідомленняНаписане: 31 травня 2015, 18:09 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ІтаН написав:

А ця елементарна моральна норма легко виводиться через нескладні розумові вправи про соціалізацію людини і треба бути достатнім бовдуром, щоб ще чекати від когось її отримання. ;)

То може озвучите хто її вивів і коли?

ПовідомленняНаписане: 01 червня 2015, 08:53 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ви так і не зрозуміли, ця істина не потребує якогось особливого виведення та авторства, тому що елементарно зрозуміла на рівні простих логічних вправ, вона є природною і озвучувалась та розумілася з стародавніх часів і є наслідком свідомої соціалізації людини. Адже ви не питаєте хто вивів геніальне правило, що людина повинна ходити ногами, а дивитися очима.
Але якщо вам заскладне розуміння того звідки береться етика і вам необхідні авторитетні настанови провідників та божі погрози для того щоб почати притримуватися етичних норм, то давайте займемося цією матчастиною. Для початку спробуйте відповісти на питання - для чого людині мораль?
Правдослов

ПовідомленняНаписане: 01 червня 2015, 12:12 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ІтаН написав:
Ви так і не зрозуміли, ця істина не потребує якогось особливого виведення та авторства, тому що елементарно зрозуміла на рівні простих логічних вправ, вона є природною і озвучувалась та розумілася з стародавніх часів і є наслідком свідомої соціалізації людини.

І коли, де і ким вперше була озвучена?

ПовідомленняНаписане: 01 червня 2015, 12:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Правдослов написав:
І коли, де і ким вперше була озвучена?

Ви неуважні:
ІтаН написав:
...вона є природною і озвучувалась та розумілася з стародавніх часів і є наслідком свідомої соціалізації людини.

Але можу точно відповісти, що не тим ким ви собі уявляєте. ;)
Правдослов

ПовідомленняНаписане: 01 червня 2015, 12:46 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ІтаН написав:

Але можу точно відповісти, що не тим ким ви собі уявляєте. ;)

Я ж не забороняю, а навпаки - прошу відповісти.
І документального підтвердження теж не забороняю...

ПовідомленняНаписане: 01 червня 2015, 13:00 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Правдослов написав:
Я ж не забороняю, а навпаки - прошу відповісти.

Відповідь ви вже отримали, залишається тільки зрозуміти її ЗМІСТ. ;)

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,