•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

ОУН-УПА - хто вони для вас?

Опитування :: ОУН-УПА - хто вони для вас?

Однозначно - герої!
67%
 67%  [ 254 ]
Герої з незначними зауваженнями
9%
 9%  [ 37 ]
Просто одна з воюючих сторін
3%
 3%  [ 14 ]
Історичне непорозуміння
8%
 8%  [ 32 ]
Бандити! І січові стрільці бандити, і козаки бандити...
10%
 10%  [ 39 ]
Всього голосів : 376

Автор Повідомлення
Моргенштерн

ПовідомленняНаписане: 10 серпня 2011, 13:41 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Лише сьогодні натрапив на цю тему і відверто кажучи, не знаю, як треба відповісти. Тому що не було такої організації як ОУН-УПА через риску. Була УПА і були ОУН, і взаємодія між ними була зовсім не безконфліктною. Особисто я ставлюся до УПА зі значно більшою повагою, ніж до ОУН, особливо до -Б, так само я значно більше поважаю Шухевича, ніж Бандеру. Але це ж звичайно лише моя особиста думка. Проте, якби я робив це опитування, я розділив би ОУН і УПА, а можливо, ще й окремо опитував би про ОУН-Б і ОУН-М.
ХіВі

ПовідомленняНаписане: 11 серпня 2011, 04:12 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

В Історії не буває простих відповідей на складні питання. УПА - Герої? Звичайно! Незламні борці за волю України? Так! "Війна після війни" (1945-52), що її вели Українські Націоналісти, проти сталінського деспотизму і жидо-кавказького більшовизму - золота сторінка Українських Визвольних Змагань, така як УССи і Запорізька Січ. Але... Особисто я вважаю протистояння УПА з Вермахтом (як і ОУН-Б з Німецькою Владою) жахливою історичною й політичною помилкою. Причому, помилкою, яка була допущена обома сторонами конфлікту. В союзі з Третім Райхом був порятунок України від повторної московської окупації і азіатської колонізації. Завдаючи шкоди Німецьким Військам, нищачи Німецькі тили, вбиваючи осіб, які співпрацювали з Німцями, УПА ослаблювала ту єдину Силу, яка здатна була зупинити нашестя Червоної Орди з дикого Сходу в Європу. І це слід визнати. Не було в тій війні (2-й світовій) "третіх сторін", а були лише 2 сторони фронту: з однієї - Велико-Німецький Третій Райх і держави "вісі", з іншої - СССР і "антигітлерівська коаліція". Воюючи проти однієї із сторін, будь-яке збройне формування об'єктивно допомагало іншій. Ось тому мені ближчі ОУН-Мельниківці і Дивізія СС-ГАЛИЧИНА (1УД УНА). Слава Україні! Героям - Слава!

Забий, забий в собі людину!

Євген Маланюк
Жора Волин

ПовідомленняНаписане: 11 серпня 2011, 13:54 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Як на мене, то героями були всі хто боровся за незалежність Держави Україна де б вони не були. Хоч в ОУН, хоч в УПА, хоч у Вермахті, хоч у партизанах.
МіхаельВітман

ПовідомленняНаписане: 11 серпня 2011, 14:15 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Жора Волин написав:
Як на мене, то героями були всі хто боровся за незалежність Держави Україна де б вони не були. Хоч в ОУН, хоч в УПА, хоч у Вермахті, хоч у партизанах.

Є один момент: не було в Україні самостійних партизанів. Всі так звані партизани представляли з себе диверсійні загони озброєні кремлем і всі їхні дії узгоджувались зі ставкою.
Ребел

ПовідомленняНаписане: 02 вересня 2011, 08:30 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Проголосував за другий варіант.
Однозначно герої, але з одним "але". Отой марш по Чехословаччині до американської зони.. Не всі сотні добре себе поводили на теренах цієї країни, незважаючи на пряму вказівку лідерів організації поводити себе мирно і нікого не чіпати.
Щодо України - звичайно вони були єдиним у оплотом українського духу на території нашої багатостраждальної землі.
В мене дідусь відсидів у тюрьмах НКВД за участь в УПА, його брати або сиділи або були вбиті НКВДистами.
Рідна кров не допустить того, щоб я назвав воїнів УПА інакше, аніж героями.
УКРАЇНОЛЮБ

ПовідомленняНаписане: 04 грудня 2011, 16:03 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасника     Відповісти цитуючи     Догори

[Ще раз прорекламуєте тут антиукраїнський ресурс - отримаєте БАН автоматично. Адміністрація.]

Любколісник

ПовідомленняНаписане: 15 березня 2012, 13:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Мій дядько воював в УПА. Помер він позаминулого року. Мені вже 50 років і лишень зараз зрозумів, що дядько мій був героїчною людиною. Пояснюю чому. Було йому 15 років , коли піщов воювати. Не за гроші, не із жадоби влади, не за посади. А тому, що кров предків говорила, що не можна бути байдужому, коли є можливість вибороти незалежність. Подумайте, він жив в важких умовах бойових дій, потерпав від голоду і холоду, але не здався. В дитинстві багато я чув його розповідей про вояків УПА. Брехня воно про звірства мирними жителями. зробити все можливе , аби не допустити її. Так, війна справа брудна. І ми повинні зробити все можливе , аби не допустити її.Наш обов"язок дати можливість розкрити всю правду про таких люде, як мій дядько. Але зробити це може тільки громада,бо ті хто катував мирних жителів насправді, хто вислужувався перед садистами ще живі. Живі і їх нащадки. Живуть вони зараз добре. Живуть в маєтках під Києвом. Я якось по роботі стикався з високопосадовцями СБУ. Я Вам скажу, що ця служба не працює на Україну. І люди, що там працють мабуть приносять більше шкоди державі, аніж користі. Вони цинічні, жорсткі, сидять міцно на гачку корупції. І ними можуть маніпулювати зі сторони. Можливо нам треба зробити такий чорний список тих,хто заважає розкрити правду про УПА. Кожен громадянин України, що знає правду про УПА, повинен доносити таку правду до всіх решти .
Любколісник

ПовідомленняНаписане: 15 березня 2012, 13:43 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Мій дядько воював в УПА. Не платили йому за це грошей. І посади йому ніхто не обіцяв. І сприяння в бізнесі не було. І пенсій великих. Було йому 15 років. Але такі були обставини тоді в Україні, що дало моливість виховати благородних, відданих та патріотичних людей. Можливо, тоді не писали історію України ж"ди. Багато я чув в дитинстві розповідей його про бої вояків УПА. Скажу Вам так, що обов"язок кожної чесної людини донести правду світу про УПА. Були люди в свій час,богатирі не Ви. Треба також взяти як урок поразки УПА. А ще на дух допускати до патріотичних справ пристосуванців, та вискочок,які першими зрадять. Справа ця для людей світлих та високих духом. Треба розуміти, що люди, що дійсно катували, садисти, кар"єристи, боягузи та їх нащадки живуть ізараз. Живуть вони в маєтках під Києвом. Живуть добре, на відміну від людей, що життям своїм добували незалежність. Вони не хотять історичної правди. Я по роботі якось стикався з високопосадовцями СБУ. Скажу Вам ,що це люди вбільшості своїх чужинці для України. Вони роблять більше шкоди для країни, аніж користі. Сидять вони міцно на корупційному гачку. І ними можналегко мініпулювати. Думаю, що вони зроблять все можливе, аби знищити архіви УПА.
Любколісник

ПовідомленняНаписане: 15 березня 2012, 14:01 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Знання історії України,тай висока освіта - це зброя в сучасних умовах з антиукраїнськими силами. Поділюся досвдом. Я купляю українські книжки і просто роздарюю їх людям. У мене є знайомі з Донецька, Харкова. То вони після спілкування зі мною, почали дивитися на Україну очима громадянина своєї держави. Там люди дуже швидко починають розбиратися де брехня , а де правда. Правда вона , тому іправда, що її сховати не легко. А потім, треба розуміти, що ми повинні зробити так, аби бути українцем- було "круто".
Яртур

ПовідомленняНаписане: 16 березня 2012, 21:55 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Цитата:
А потім, треба розуміти, що ми повинні зробити так, аби бути українцем- було "круто".

Це є питанням самоповаги, власної гідності, а не "крутизни".
Шкода

ПовідомленняНаписане: 17 березня 2012, 21:07 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Яртур написав:
Цитата:
А потім, треба розуміти, що ми повинні зробити так, аби бути українцем- було "круто".

Це є питанням самоповаги, власної гідності, а не "крутизни".

Саме самоповаги нам бракує, нажаль.
Хоч бери і вчись у тих самих бандитів, які вміють відстояти
свої власні права.
А ми завжди соромимось бути нахабними, коли нас вибачте на слові,
мають.

ПовідомленняНаписане: 17 березня 2012, 21:14 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ще раз хочу нагадати гарні слова:
“Просто хочеться кричати “Українці! Більше “некультурності!” Перестаньте вже, до всіх чортів, бути поміркованими! Втратьте вже раз спокій! Дайтеся, на милість Бога, вже нарешті спровокувати! Кидайтеся! Копайте! Робіть “свинства”! А все хоч би тільки, тільки і ще раз тільки тому, щоб інші вам не робили “свинства”

ПовідомленняНаписане: 17 березня 2012, 21:16 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ось повна версія:
http://www.vatra.cc/rasa/volodymyr-martynets-chy-dbaty-nam-pro-chystotu-rasy.html

ПовідомленняНаписане: 10 жовтня 2012, 16:10 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Image

ПовідомленняНаписане: 30 січня 2013, 02:22 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ImageImage

і це на нашій совісті...

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику