•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Дискримінація за мовною ознакою

Автор Повідомлення
Євген_4ик

ПовідомленняНаписане: 29 серпня 2006, 13:08 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дискримінація за мовною ознакою
Панове, я щойно з співбесіди. Почалась наша розмова з питання:

– Как вас завут?

В резюме у мене написано Sergii Laskavyi, але не всі читали стандарт транслітерації, тому я відповів:

– Сергій Ласкавий.

– Раcкажітє пажалуста пра ваш опит работи.

Я почав розказувати. Бачу – їх обличчя змінюються. Виявляється, один з двох не володіє українською. Попросили продемонструвати моє володіння російською. Я зазначив, що досвід роботи 10 років на території РФ є переконливим доказом, але якщо в них залишаються сумніви, я можу розказати про роботу на території РФ російською. Розказав. Питань не було.

Перейшли до моїх очікувань від нової роботи, я повернувся на українську.

– А ви можєтє бєз [зневажливо] мови?

– Законодавство України не дозволяє примушувати людину в питаннях мови.

– Так ви боітєсь, чта вас накажут за нарушеніе етаго закона?

– Я не допущу порушення цього закону.

Бачу по обличчю – українець мене підтримує, але захистити не наважується. Додаю:

– Голова кабінету міністрів Віктор Янукович, який ще у 2004 році давав інтерв'ю російською, вже вивчив українську.

– Наша кампанія апщаєтся нє с людьмі, а с камп'ютерамі.

– Давайте перейдемо на англійську – її знання задекларовано в моєму резюме.

Відмовились. Сказали, що у них є побоювання, що я не зможу знайти спільну мову з як вони назвали „російськомовним колективом інженерів".

– Так у вас працюють тільки іноземці?

– Да нєт, всє мєсние.

– Які ж тоді проблеми?

– Дєло в том, что наша кампанія – філіал масковскай.

– Якщо компанія, головний офіс якої знаходиться на території РФ, відкриває офіс в, скажімо, Німеччині – якою мовою проводиться співбесіда?

– Ми тут сєрьйозниє вєщі апсуждаєм. Скажітє, зачєм ето вам нужно?

– Справа в тому, що я займаюсь також журналістикою і я обов'язково оприлюдню вашу спробу дискримінації за мовною ознакою.

– Пішіте.

На цьому наша розмова закінчилась.

На щастя, зараз є багато вакансій не тільки в комп'ютерній сфері, але й в багатьох інших.

Розмова відбулась 28 серпня 2006 року в компанії Jet infosystems (інфосистеми джет, http://jet.msk.su/) за адресою Київ, вул. Паторжинського, буд. 6, тел. +38 044 5020053.

В співбесіді брали участь:

Ануфрієв Алєксандр, керівник групи „Аутсорсінг та системне адміністрування", <unreal@jet.msk.su>;
Алєксєй Сітніков, інженер в групі „Аутсорсінг та системне адміністрування", <sitnikov@jet.msk.su>.
Мій телефон: +38 095 5077684. Це повідомлення або будь-яку його частину дозволяю відтворити або переповісти будь-яким методом.

Дивись також коментарі тут: http://otar.livejournal.com/337262.html#comments

Ось як би розвивались події, якби це було в Естонії: http://laskavy.livejournal.com/61247.html?replyto=266559

Пропоную зробити москалям нещадний україномовний спам!
Бевзик

ПовідомленняНаписане: 30 серпня 2006, 12:07 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Цитата:
http://jet.msk.su/
достатньо подивитись тільки на те, яку доменну зону вони обрали, щоб зрозуміти політику компанії у мовному питанні...

А тисячі. А майдани
Кров почервонила.
А оранди з костьолами,
Мов свічки, згоріли."
Т.Г. Шевченко, Швачка, 1848 р.
Ілля

ПовідомленняНаписане: 31 серпня 2006, 00:35 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Цікаво а назви москаль і скацаплений хохол(особливо ця) не є ніякою дискрімінацією?;)
Таля

ПовідомленняНаписане: 31 серпня 2006, 05:52 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ілля написав:
Цікаво а назви москаль і скацаплений хохол(особливо ця) не є ніякою дискрімінацією?;)

Ні то таки точні назви. До речі, "москаль", то той, що приїхав до нас в гості, замордував та вивіз на Сибір "господарів", та залишився жити в їхній хаті. Тепер він ще й мовою своєю москальською на території України базікати хоче і права втискати. В Росії (з винятком звичайно) живуть росіяни. Підхоплюєте різницю?

Скацаплений хохол це наш перекінчик, який є гіршим москаля, бо зрадник і працює на п"яту колону.

ПС Вам, як майбутньому правнику (як не пожартували) слово "дискримінація" мало б бути зрозумілим...

Таля

ПовідомленняНаписане: 31 серпня 2006, 05:54 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дискримінації за мовною ознакою, як такою, не існує. Це є конкретна дискримінація за національністю, що в нормальних країнах карається законом...

лондініум

ПовідомленняНаписане: 01 вересня 2006, 12:10 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Цитата:
До речі, "москаль", то той, що приїхав до нас в гості, замордував та вивіз на Сибір "господарів",

Більше ніхто, крім "москалів" Вас не мордував? Про всяк випадок - згадайте про управління №2 польського Генштабу.
Чорний

ПовідомленняНаписане: 01 вересня 2006, 14:33 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

лондініум написав:
Цитата:
До речі, "москаль", то той, що приїхав до нас в гості, замордував та вивіз на Сибір "господарів",

Більше ніхто, крім "москалів" Вас не мордував? Про всяк випадок - згадайте про управління №2 польського Генштабу.

20 000 000

ПовідомленняНаписане: 01 вересня 2006, 23:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

to Ні не пожартував.Значення слова дискримінація теж чудово розумію-просто в інтерпретації деяких відвідувачів цього форуму прізвисько нашого східного сусіда вже перетворилось вже на якийсь міфічний образ на зразок вія чи кікімори:)
Я до речі не те що на п'яту колону-я зовсім не працію-востаннє в мене це було спотерігачем на виборах від НСНУ(теж не дуже схожі на представників 5 колони);)
Таля

ПовідомленняНаписане: 02 вересня 2006, 05:55 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ілля написав:
to Ні не пожартував.Значення слова дискримінація теж чудово розумію-просто в інтерпретації деяких відвідувачів цього форуму прізвисько нашого східного сусіда вже перетворилось вже на якийсь міфічний образ на зразок вія чи кікімори:)
Я до речі не те що на п'яту колону-я зовсім не працію-востаннє в мене це було спотерігачем на виборах від НСНУ(теж не дуже схожі на представників 5 колони);)

Москаль чи жид, то не образа, а літературні слова. Шевченка переглядали? Десь там бачили "єврей"? Це нам совіти принесли, бо встидалися свого походження. В Польщі так і говорять на новинах "панство жидовскє" і жиди не заперечують. Жид пішло від "їдіш", а єврей від "еврит". Як не крути, москаль москалем, жид жидом, а скацаплений хохол, хохлом.

Ілля

ПовідомленняНаписане: 03 вересня 2006, 00:25 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ну мені не дуже цікаво, що там вібувається у Польщі чи будь-якій іншій країні-є иака річ як державне визначення термінів-там назви жид,москаль визначені як деалектичні,а скацаплений хохол це вже напевно ваш копірайт:).То того ж є така фішка-називається толерантність і повага до інших національностей;).А то якщо вже йти за вами то нам усім треба наслідувати білоруську-бо вона найближче з усіх слав'янських мов(здається їх 15) до старослов'янської;)
Таля

ПовідомленняНаписане: 03 вересня 2006, 02:38 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ілля написав:
Ну мені не дуже цікаво, що там вібувається у Польщі чи будь-якій іншій країні-є иака річ як державне визначення термінів-там назви жид,москаль визначені як деалектичні,а скацаплений хохол це вже напевно ваш копірайт:).То того ж є така фішка-називається толерантність і повага до інших національностей;).А то якщо вже йти за вами то нам усім треба наслідувати білоруську-бо вона найближче з усіх слав'янських мов(здається їх 15) до старослов'янської;)

Про толерантність до ворогів моєї нації не може бути й мови.
Ви за мною не йдіть, бо не думаю, що нам по-дорозі (ви у всякому разі - певно наслідувати білоруську?). :)

Маг

ПовідомленняНаписане: 03 вересня 2006, 20:38 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Извините, что вклиниваюсь в Вашу полемику, но хочу сказать по сути вопроса.
В Москве очень много филиалов иностранных компаний, где работают российские граждане. Знание языков приветствуется, но общение, ведение документации осуществляется на русском. А как иначе? Если они нас будут дискриминировать, то для чего они нам нужны? Иностранные компании в России, кроме своих личных выгод, существуют для обеспечения рабочих мест нашим людям. Если хотят к нам, то пусть будут добры выучить русский.

Российские компании для Украины по своему статусу такие же, как остальные, иностранные компании. Поэтому, если хотят работать в Украине, то пусть будут добры выучить украинский. Или нанять соответствующий персонал. Это справедливо и юридически обосновано, так как на сегодня единственным государственным и официальным языком в Украине является украинский язык.
Спокій

ПовідомленняНаписане: 03 вересня 2006, 20:52 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

У своїй хаті своя правда.
У Франції живуть німці, англійчани, жиди, араби. У Франції державна мова одна.
В Росії живуть всі - державна мова одна.
В УКРАЇНІ - державна мова одна.
Меншини мусять це визнати або збирати чемодани, навіть у тому випадку, коли дуже не хочуть. Здається, про що полеміка?
Для етнічних росіян - це зрозуміло.
Для недоумків - марна трата часу.

ПовідомленняНаписане: 03 вересня 2006, 23:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Це не недоумки-просто бізнесмени.Гроші не пахнуть..якщо воно їм вигідно,то завжди знайдуть іншого робітника який буде відповідати їх потребам..До чого тут захист мови?Приватна фірма сама вирішує я їй краще буде;)
to Таля Білоруська для мене така сама як і будь-яка інша мова-є вона ось і все.Нам з вами не по дорозі,адназначна -ви ж здається за кордоном мешкаєте?;)Ще цікаво-ви звинувачуєте НКВД,КДБ,царя?Вони вже або померли,або у найближчому майбутньому помруть,а іших за що ви так?І вже зовсім інтимне питання...А багато ви вже мокалів вбили?;):)
Спокій

ПовідомленняНаписане: 04 вересня 2006, 12:45 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

А багато ви вже мокалів вбили?;):)

Ілля - хто би занепащав свою душу москалями, самі повиздихують.
Так як повиздихували енкаведисти, кагебісти і прочіє дворянє.
А мова таки одна, навіть якщо нам не по дорозі.

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,