•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Патріот, нація, національність, націоналізм як категорії

Автор Повідомлення
Георг Крук


Повідомлень: 6
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 20 липня 2010, 04:58 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Патріот - відданий справі політекономічної незалежності та державності громадянин, що сприяє усими засобами захисту та розбудови і стверженню позитиву СВОЄЇ держави, культури та громадянського суспільства. Історично визнані світовою історією та культурою. патріотичні рухи та подвиги спартанців, скіфів, шотландців, ірландців, гарібальдійців, французського "ОПОРУ", тощо...
Українська історія налічує багато патріотів України та українського державотворення і відродження. Найбільш масштабні патріотично-визвольні та вагомі рухи проявлено в протистоянні загарбникам та завойовникам. Оскільки Україна за геральдичними символами та історією і культурою наслідує державнісь з часів Київської Руси, з столицею в Києві, то патріотом був кожен слов"янин чи громадянин держави, що боронив рідну землю і державність. Патріотами були козаки, філософи як Сковорода, славетний Шевченко, кобзарі та інші носії культури (волхви, кощунники, казкарі, баяни, байкарі і кожен з простого люду що в сім"ї шанували мову та культуру. Серед державників нам відомі Богдан Хмельницький, Мазепа і сотні, навіть тисячі достойників. Тож це стосується і Петлюри, Вернадського, Бендери, Шухевича, та з останньої доби, - Чорновіл, Гонгадзе та менш відомі громадяни з активною патріотичною громадянською позицією.
Нація України складаеться з багатонаціональної сім"ї. Багато сімей мають різні корені з іншого етносу та культури. Споріднення племен з прадавніх часів дали синкретизм культур землеробів та скотарів ще з часів так званої Трипільскої культури. Історичні топоніми та археологічні знахідки то стверджують ще з часів неоліту. Так що Україна була територією творення культур багато епох, та навіть мігранти не знищили корінних ознак українського господаря: Хата під стріхою, скотарство та землеробство, Гончарство та бджільництво, тощо. Домашній кінь та бики сприяли мігації культури в періоди багаторічної посухи. Слід врахувати що під Києвом було знайдено неолітичне поховання з вудлами, що змінили датування одомашнення коня в світовій історії на цілу епоху.
Національність - красифікація етносу(народу) за кутьтурними та генетичними маркерами визначається фенотипом та генеологічним деревом сім"ї. Чистого етносу в світі мало знайдеш, навіть в досить самоізольованих культурах. Тож національність є ознакою етнічної культури, традиціоналізму сім"ї чи усвідомленного вибору батьків, чи дитини. Інколи в особі громадянина яскраво проявлється кров предків, тож у світіукраїнський етнос проявляеться як творчістю та працьовитістю, так співочістю та миловидністю, гармонійністю постави.
Поняття націоналізму є категорією не самоназви, а зовнішне визначення громадянського та етнічного патриотизму. Треба позбавлятися понять меншовартості та імперських і шовіністичних визначень маркерів ідеологічної боротьби з українським етнічним та громадянським патріотами держави Україна. В Україні націоналістами є саме національні рухи антиукраїнського спрямування. За часів СРСР, імперсько-російський шовінізм, зараз в незалежній Україні - це російський націоналізм. Тож любі дії українофобів визначеної національності проти патріотичних українских громадян та особливо проти етнічних українців з ознаками протипоставлення, зверхности, втручання та негативного впливу в любій сфері життя є націоналістичним протиставленням, втручанням, та навіть гнобленням чи нищенням.
В своїй історії українці пережили геноцид за етнічною ознакою (культурніми та господарськими ознаками) компактного проживання на своїй території. Це визначає домінанта національного керівного складу ВКПБ НКВД. Зараз ми маємо схожу модель, коли українофоби впливаюить на життя української нації перешкоджаючи чи применьшуючи самореалізацію у всіх сферах життя. Тож не диво, що використовуються гасла боротьби з розвитком самосвідомості та патриотизму українських громадян, як боротьбу з "українським буржуазним націоналізмом".
Який може бути розвиток за таких умов. Оскільки КПУ будує з ПР ІМПЕРІАЛІЗМ, з назви виключили "буржуазний". Знову брехня! Націоналізм був в СРСР. Зараз борються з громадським рухом патріотичних громадян України. До чього ми дожилися. Герой України Звягільський, етнічний еврей і громадянин Ізраїлю шо живе з поту, крові і ресурсів громадян України є власником благ і землі і надр України. Другий еврей, Табачник має гоїв за ніщо, а ще висловлює ці думки на світовому рівні джерел ЗМІ і владарює над освітою і науками в Україні. Тож скоро Україну переназвуть і оформлять у споконвічне владарювання під хозарську модель історії. Вже не поминаю Чечетова (криклива пташка), чи інших представників українофобів.
То може почнемо Український Патріотичний Громадянський Рух та Партію позбавляти меншовартості.

_________________
Годі слово плюндрувати, може час творити,
Cвою волю, свою правду працею втілити.
...
Щоб не вчили нас мовляти не рідної мови,
Не грішили проти правди, - героїв СВОБОДИ!
Літо


Повідомлень: 1053
Звідки: Поділля

ПовідомленняНаписане: 20 липня 2010, 06:52 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дещо сподобалося . Наприклад визначення поняття патріотизм.Не знаю чи це слово і націоналізм синоніми . проте позитив вже в самому намаганні визначити важливе для народу слово.
Згоден і з тим , що нерідко буває , що погляд людини може залежати не скільки етнічного походження,скільки від вирішення особи на який бік стати. Тобто є два шляхи створення патріотів.На мою думку ,головне в цій справі роль культури і виховання ,яко у нас бракує . Недоліком є недостатня консервативність в питанні збереження атрибутів минулого , чомусь цього у нас не перийнято.
"Україні націоналістами є саме національні рухи антиукраїнського спрямуваня"-це швидше шовінізм з чітким імперським спрямуванням .
Наш український націоналізм як не дивно має вигляд нервого підлітка з намаганням щось зробити екзотичне , щоб когось здивувати.Заважають амбіційність і крайній індивідуалізм.Мінімум організованості ,ніякого намагання солідарізуватись ,підключити людей.Впадання в наївність з листівками ,де використовуються категорична ,підліткова спрямованість ,яка ніколи не викличе ефекту в агітації . З іншого боку нема терпіння і намаганная в рутинній ,цілеспрямованій роботі з людьми , в підключенні і використанні культури і її діячів ,Не вистачає самокритики,забагато кичливості і гордині,ніколи серйозно не осуджується зрадництво ,як головне тавро нації.
Громадянський рух є ,але його треба зробити масовим і змінити його якісно.

_________________
Правда і тільки правда!
Чорний Сотник


Повідомлень: 159
Звідки: Крим

ПовідомленняНаписане: 31 липня 2010, 21:37 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Щось забагато плутанини.
Патріотизм - це любов до Батьківщини. Все.
"Нація України складається з багатонаціональної сім’ї" - це хибне твердження Жори. Поняття "нація України" не існує, є українська нація. Все.
Патріотом України може бути представник іншої нації (наприклад, російської), але не усякий патріот України є представником української нації. Все.
Далі, націоналіст починається з визнання жорстокої боротьби між націями за існування своєї нації. В середині однієї країни боротьба різних націй за існування ще більш жорстка.
По Криму вчора повісили плакати "Русское единство - патриотизм" - це навмисне використовується несвідоме, нечітке задля плутанини, бо мається на увазі любов до Росії. проголошується єдність російської нації. Тому українському націоналісту треба знати теорію та практику націоналізму.
До речі, всередині Росії Кремль не використовує ідеологію "русского единства или русского национализма", Кремль у Росії використовує ідеологію російського патріотизму, але в Україні Кремль застосував ідеологію російського націоналізму. ПР в Україні фактичне використовує ідеологію росіїського націоналізму, знищує українську націю, закріплює панування російської та єврєїської націй в Україні.
ШапочкаЛиса


Повідомлень: 67
Звідки: Запорожье

ПовідомленняНаписане: 04 серпня 2010, 14:02 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

уважно подивіться це, може не все сприймається, але тут є багато цікавих думок http://www.youtube.com/watch?v=OWAnnB6lgv4
антисемит


Повідомлень: 1
Звідки: Украина

ПовідомленняНаписане: 05 серпня 2010, 14:05 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

[Іноземна мова. Адміністрація]
Дима Золочівський


Повідомлень: 35
Звідки: Золочів

ПовідомленняНаписане: 02 липня 2013, 15:40 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Георг Крук написав:
Патріот - відданий справі політекономічної незалежності та державності громадянин, що сприяє усими засобами захисту та розбудови і стверженню позитиву СВОЄЇ держави, культури та громадянського суспільства.

З цим потрібно погодитися, вважаючи що нація − це культурно-мовна спільність, пов'язана також з походженням і спадковими родовими ознаками. А якщо ще простіше, то патріотизм представляється національним позитивізмом і пов'язаний з націоналізмом як його підмножина, тобто патріот − це завжди націоналіст. Існує ще альтернативний термін «народ», який може збігатися з нацією, але зазвичай виявляється ширше її. Він означає спільність державну, територіальну або мовну. Зокрема «радянський народ» нацією себе не вважає на відміну від українців. Всередині «народу» можливі різні етнічні, расові або інші підгрупи і взаємини, що утрудняють і розмивають поняття патріотизму, яке більш прийнятно і реально саме для нації.
Існує також поняття нацизму, яке є антіномним по відношенню до націоналізму: перше її заперечення, а інше їй прихильність. Відповідно, бути нацистом і націоналістом по відношенню до однієї і тієї ж нації неможливо і більше того нацизм, який у радянських словниках помилково трактується як екстремальний націоналізм, останнього взагалі кажучи не визначає. Найчастіше нацизм процвітає в маргінальних низкокультурних верствах суспільства і виражається у вигляді всяких фобій, хуліганських витівок, «чурок», «жидів», «кацапів», «хохлів», «бошів» і т.п.
Історії відомі приклади, коли нацизм стає офіційною політикою у військово-поліцейських чи фашистських режимах.
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 02 липня 2013, 21:16 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

"Нацизм" - це слово, яким противники німецького націонал-соціалізму (і лише німецького) лаяли німецький націонал-соціалізм. Націонал-соціалісти ніколи себе не називали нацистами. Нацист - такий же некоректний і лайливий термін, як "хрюс" замість християнина, красножопий замість комуніста, чурка - замість азіята, або долбослав замість неоязичника. Ці терміни можна використовувати в полеміці, або навіть перед бійкою, але вони ніяк не підходять для коректних ідеологічних дискусій.


Історії відомі приклади, коли нацизм стає офіційною політикою у військово-поліцейських чи фашистських режимах.

---

Не відомі такі приклади. Жоден "режим" не називав себе нацистським. Щодо національного соціалізму, то до нього - з урахуванням дуже різної для дуже різних народів і країн специфікою - можна віднести купу "режимів". Баасисти і арабські соціалісти - Насер, Саддам Хуссейн, аль-Асад, Каддафі, іранський ісламський режим Хомейні/Хаменеї, південнокорейський режим Пак Чжон Хі, фундатори Ізраїлю Голда Меїр і Бен-Гуріон, аргентинець Перон і його послідовники включно з сеньорою Кіршнер, в"єтнамець Хо Ши Мін, Кастро до Карибської кризи 1962 року, коли його втягнули в Радянський блок, в значній мірі Тито, в деякій мірі певні керівники країн Варшавського пакту (Ярузельський, Кадар, навіть Хонекер), китайці як на континенті, так і на Тайвані і багато інших. Отже, єдиного визначення націонал-соціалізму на практиці немає. Між всіма цими режимами дуже мало спільного. Можна було б навіть Петлюру назвати національним соціалістом - і його противника Щорса теж.


Редаговано: Моргенштерн (03 липня 2013, 09:08)
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 03 липня 2013, 09:01 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Серед державників нам відомі Богдан Хмельницький, Мазепа і сотні, навіть тисячі достойників. Тож це стосується і Петлюри, Вернадського, Бендери, Шухевича, та з останньої доби, - Чорновіл, Гонгадзе та менш відомі громадяни з активною патріотичною громадянською позицією.

-----
Вінегрет з олів"є в одній тарілці. Що спільного між п*здострадальцем Гонгадзе, який не поділив бабу з україніпотрібним, і Хмельницьким?
Микола_К


Повідомлень: 148
Звідки: м. Львів

ПовідомленняНаписане: 03 липня 2013, 19:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Патріот - любить свою державу.

Націоналіст - любить свій народ.

_________________
Шануймось, бо ми того варті!
Дима Золочівський


Повідомлень: 35
Звідки: Золочів

ПовідомленняНаписане: 05 липня 2013, 07:45 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Моргенштерн написав:
Отже, єдиного визначення ...на практиці немає

з року в рік у РФ дедалі запекліше борються з привидом Гітлера.

Сучасні господарі Кремля дуже бідні ідеями в цієї царині. Та й ті що є головним чином позичені у радянських ідеологів. Услід за керманичами держави й князьки нижчого рангу а також діаспори в інших країнах стають в позу третейських судій в питанні чужих національностей, осуджують їх та повчають. І сміх, і гріх! Але ж як тільки йдеться про власні національні проблеми, великороси везуть таке зі власної викривленої історії і мови, що й слухати прикро. Звідси мабуть і ростуть ніжки українських другодержавномовників, «антифашистів», «антинацистів».
Але ж і українські автори роблять стару помилку вважаючи «націонал-соціалістичних бойовиків, які відрізають голови таджикам» фашистами. Це нацисти. А справжні фашисти сидять у владних кабінетах чи виконують обов’язки у політичних інститутах, правоохоронних структурах, пенітенціарної системі, органах безпеки, армії чи примусової психіатрії. Сучасна історія знає чимало прикладів того як не тільки нацисти, посідаючи державні посади, легко перетворюються у фашистів.
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 05 липня 2013, 09:51 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Фашист - це державник. Він хоче добра своєму народу і своїй державі. Для нього не має значення етнічне походження, релігійні вподобання, навіть раса. Головне - людина лояльна своїй державі. Нічого крім держави, все для держави, ніколи проти держави - так вчив Муссоліні.
А ось зневага до інших народів, розділення на вищі і нижчі - це шовінізм. З ним потрібно боротися.
Дима Золочівський


Повідомлень: 35
Звідки: Золочів

ПовідомленняНаписане: 05 липня 2013, 10:56 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Моргенштерн написав:
Фашист - це державник. Він хоче добра своєму народу і своїй державі

Погано зрозумів. Фашизм − це не уся держава, а лише та її частина що пов’язана з правопорядком та безпекою. Він існує скрізь доки є злочинність, війни, корупція тощо. В нормальних умовах в цивілізованих країнах він є підконтрольним правовим інститутам та цивільної владі. Але в тих випадках коли він виходить за межи своїх функцій та обов’язків і розростається до масштабів державної політики, ми маємо говорити о відповідних режимах як об аномальних а в деяких випадках о злочинних.
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 12 липня 2013, 07:31 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Микола_К написав:
Патріот - любить свою державу.

Націоналіст - любить свій народ.


Як назвемо того, хто любить державу, але не любить народ? Державник? Чи по-модньому, по-хранцузькі "етатист", від l'Etat - держава?
Микола_К


Повідомлень: 148
Звідки: м. Львів

ПовідомленняНаписане: 26 липня 2013, 20:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Моргенштерн написав:
Микола_К написав:
Патріот - любить свою державу.

Націоналіст - любить свій народ.


Як назвемо того, хто любить державу, але не любить народ? Державник? Чи по-модньому, по-хранцузькі "етатист", від l'Etat - держава?

А тих чоловіків які люблять жінок логічно назвати любовниками. :)
За словами не бачать змісту.
Що ж до фашизму, то упускають одну суттєву деталь, фашисти починали виховання із себе, коли на початку просили всіх купувати квитки на потяги, кондукторів ставити не будуть бо це нерентабельно. Одного дня зупинили в лісі потяг та розтріляли всіх хто був без білетів. Німці розтріляли німців, були й інші заходи які дозволили країні вийти на вищий рівень. Лише після того як німеччина економічно стала вищою від інших, вони почали такі вимоги ставити і до інших національностей. Тільки тоді коли є економічні підстави виникає і відповідне ставлення вищих націй до нижчих.
Останій країні у цивілізованому світі фашизм ніяким чином не загрожує, це може бути лише феодалізм або рабовласницький лад в окремо взятій країні.

_________________
Шануймось, бо ми того варті!
дід Володя


Повідомлень: 4757
Звідки: Галичина

ПовідомленняНаписане: 21 вересня 2013, 09:37 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Здається,непоганий текст на укрправді
Про український "плавильний котел національностей"
http://www.pravda.com.ua/columns/2013/09/19/6998243/

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET