•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Загрози житлового кодексу

Автор Повідомлення
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 24 травня 2011, 14:05 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

На тлі купи беззмістовних гілок, що останнім часом як таргани розповзаються по нашому форуму, кинулось у вічі вкрай важливе повідомлення тут : http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic.php?p=204051#204051 на тему, що зачіпає будь-яку українську родину, що мешкає в багатоповерховому будинку, особливо якщо він збудований за часів сересерії :

Святослав Грабовський написав:

Загрози житлового кодексу

На думку експертів, реальними небезпеками нового кодексу є:

створення управлінських компаній, які самостійно встановлюватимуть тарифи на послуги, у такий спосіб перетворюючи українців на своїх заручників;
перетворення ОСББ на юридичну особу, яка не матиме права визначати постачальників послуг і реально впливати на процес господарювання;
реорганізація ЖЕКів, які й надалі обслуговуватимуть громадян але працюватимуть за угодами підряду з управлінськими компаніями;
значне розширення повноважень житлово-комунальної інспекції, яка зможе вільно заходити до житлових комплексів з перевірками навіть без рішення суду;
входження на український ринок російських управлінських компаній.
Проект Житлового кодексу уже пройшов два читання, однак – попри те, що він містить доволі суперечливі положення, – досі не привернув достатньої уваги журналістів і, відповідно, широкого розголосу в суспільстві не отримав..


Маю кілька думок і трохи інформації з цього приводу і хочу висловитись більш-менш докладно.

Бо, якщо обмежитись тільки вищенаведеними думками "експертів" з приводу стану справ в цій галузі, то ми тим самим зачепимо тільки верхівку айсберга, бо основний комплекс проблем залишається прихованим від суспільства.

Тепер по порядку : 1. Прелюдія.

Як відомо, приватизація житла відбувалась мешканцями , як кажуть - від порогу до балкону включно. Тобто - власником самого будинку включно зі сходами, під'їздами, вхідними дверима, горищами, підвалами таі комунікаціями всередині будинку (рамки управління опаленням та водогонами, бойлерними, електророзподільчими мережами і т.і. ) залишилось міське комунальне господарство в особі ЖЕКу .
Але на сьогоднішній день між ЖЕКом (що навіть не є юридичною особою !!! ) і міськими або районними адміністраціями майже всюди виникли ще й приватні фірми-орендарі, кожна з яких підпорядковує, в залежності від власних корупційних можливостей, якусь кількість ЖЕКів, і, відповідно, має з цього свій "невеличкий" бізнес.
В Києві Олександр Попов одразу після призначення на посаду і чудово розуміючи хибність такої практики, виступив за скасування договорів оренди ЖЕКів цими посередниками і повернення ЖЕКів місту, але, вочевидь, отримав команду "згори" - не чіпати.
Що значить таке посередництво - можу навести приклад : я особисто знаю таку "фірмочку", власник якої за 7 років оренди п'яти ЖЕКів, окрім інших дуже "неслабких" наслідків, збудував собі "хатинку" на чотири поверхи з двома басейнами, та тенісним кортом тільки за рахунок державних дотацій в комунальне господарство, що його "розмивав" за допомогою фіктивних фірмочок, на які перераховувались гроші, що були початково призначені ЖЕКам на ремонти будинків та благоустрій дитячих майданчиків та заміну комунікацій.
Тому мешканці хрущовок часто-густо нарікаючи на власний ЖЕК, просто не розуміють, що начальник ЖЕКу є особа абсолютно безправна, і може бути звільнена лише за бажанням власника фірмочки-орендаря, з усіма витікаючими наслідками.

Дякую Святославу Грабовському за вкрай важливу тему розмови. Продовжу як тільки з'явится трохи вільного часу, бо до основних проблем ми ще не підійшли.

Прошу форумчан відписувати в цій гілці без флуду та надмірної емоційності, що не може допомогти тверезому аналізу цього вкрай важливого питання.

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 25 травня 2011, 08:45 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

2. Комунікації

Всі комунікації та всі розподільчі мережі, що підходять до будинку, тобто "до вводу" належать різним установам . В Києві, відповідно, це - Київводоканал, Київгаз, Київенерго. Всі ці установи вже, фактично, стали приватними, бо їм задля завершення цього процесу залишились лише деякі "формальності", що від нас з вами жодним чином не залежать.
Тобто насьогодні електромережі, наприклад, до входу в будинкову розподільчу шафу з будинковим лічильником належать "Київенерго", від шафи до вашого квартирного лічильника - ЖЕКу (але сам лічильник належить, контролюється і пломбується таки Київенерго ), від лічильника і до праски та холодильника включно - то вже є ваша особиста власність.
Так само виглядають справи щодо гарячого водопостачання та опалення, за виключенням того, що саме приміщення бойлерної знаходиться на балансі ЖЕКу, а сам бойлер, насоси та інше устаткування належить Київенерго.
Всі ці організації мають власні аварійні служби - міську, районну (в Києві), що періодично ремонтують ці комунікації, автоматично і безконтрольно включаючи кошти за ці ремонти до ваших рахунків.
Так само фірма, що орендує ЖЕКи має свою аварійну службу на випадок, якщо аварія відбувається в самому будинку.
Але, оскільки ЖЕК має штат власних фахівців-ремонтників (з 8 до 17 год), ця аварійна служба займається проблемами вашого будинку досить відносно : якщо, наприклад, в пустій квартирі вночі чи у вихідні (не дай Боже !) прорвало трубу і відбувається залиття сусідів, то ця "аварійка" приїжджає лише для того, аби перекрити воду на весь під'їзд чи будинок, а усуненням аварії зранку починають займатися вже працівники ЖЕКу.
Єдине виключення - газорозподільчі компанії - вони контролюють всі свої комунікаціїї до вашої конфорки включно і, "завдяки" небезпеці вибухів, це є цілком виправдано.
Але спільним недоліком усіх монстрів є, звісно, монопольне становище на ринку, що призводить до надмірних витрат населенням власних коштів. Хто стоїть зараз перед проблемою підключення власного будинку до водопостачання, газу, електрики - той розуміє, що їх "послуги" є попросту грабунком. Але то вже інша тема...

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.
Шкода


Повідомлень: 6588
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 25 травня 2011, 19:04 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Барабесе,я Вас не розумію!
Якого дідька ви завели цю привелігировану гілку?
Навчити українців пристусовуватися до тимчасовиї влади?
Чи кожному мешканцю треба звикати-боротися,або платити
день у день з різними кровосісями?
Це якесь западло. Западло-це при владі.
В гороскопі України-винос тіл буде у листопаді.
(вірю,бо у моєму особистому гороскопі на листопад-
важка травма у великому скупчені людей).

_________________
Незалежність! Екологія! Здорова нація!
Ариман


Повідомлень: 100
Звідки: Херсон

ПовідомленняНаписане: 26 травня 2011, 08:43 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Для кого заведена тема слабо зрозуміло... Контенгет форуму і так прекрасно розуміє яка мета будь-яких реформ влади. А де діяльність не направлена на грабунок населення - там усе робиться через одне місце.
Хоча більшість проблем у державі пов'язані з існуючою владною системою. Для приклада: у Херсоні ще у 80-х роках близько половини води, яку міськводоканал видобував, йшла у ґрунт "по дорозі у будинки". Можете уяви, що робиться зараз.

_________________
Хочеш миру - будуй МБР!!!
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 01 червня 2011, 17:11 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Ариман написав:
Для кого заведена тема слабо зрозуміло... Контенгет форуму і так прекрасно розуміє я......

Ця тема заведена для тих, хто розуміє, що слово, яке ви вжили, пишеться так : КОНТИНГЕНТ

Отже сьогоднішня новина від загальновідомого "реформатора" Мойші Бродського :
Цитата:
ЖКХ
Президент сегодня дал мне задание заняться ЖЕКами и ОСББ.

Кроме того, я вошел в состав рабочей группы, которая будет разрабатывать стратегию развития ЖКХ.

Тема, знаю, для многих близкая и больная.

Если есть идеи и предложения, можете подключаться.


http://mihailobrodskiy.livejournal.com/651971.html?view=51216067#t51216067

І цей факт надихнув мене лише на одне визначення : гаплик.
Бо десь місяць тому Бродський написав у себе в ЖЖ : була б моя воля, я б за півтора року примусово перевів би всі багатоквартирні будинки в ОСББ.
Оскільки Шановний Верба вже піднімав тему ОСББ :
верба написав:
Щоб попередити аферу крутішу ніж Елітацентр, вирішив скопіювати допис з "Економіки":
ОСББ. Виявляється, що не все так невинно- безтолково в ствотенні цього посередника між власниками квартир і виконавцями робіт з обслуговування будинків.
ОСББ може стати причиною відчуження ваших приватизованих квартир. В договорах ОСББ прихована небезпека залишитись без житла.Учасники ОСББ являються членами юридичної особи, в якої (читайте і виключайте цей пункт з договору) солідарна правова відповідальність за результати діяльності. Коштами ОСББ розпоряджаються від вашого імені декілька, не завжди порядних, людей. Вони можуть довести ОСББ по злому умислу, чи ні до банкрутства .
В разі банкрутства ОСББ члени будуть розраховуватись зміною власника своїх будинків.
Ось ви і залишились без квартири.
Детальніше проконсультуйтесь у юристів. Вчитуйтесь в договір!!!
Не маєте юристів - попросіть допомоги в осередках Свободи.
Квартира часто саме дороге, що має людина крім власного життя.
Будьте пильними з гарними обіцянками, які дають юди.


http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic_9834.php

і крім того така-собі мадам Монтян нахвалювала ОСББ в УП, хочу лише зазначити : ОСББ може бути прийнятне лише в НОВИХ будинках.
Бо там, де і будинку і, відповідно, будинковим комунікаціям вже з 50 років, і труби вже прорджавіли наскрізь, про стан електропроводки, яка робилась в часи, коли ще й холодильників не було, перехід в ОСББ рівнозначний добровільному вдяганню зашморга на шию.
Бо такі будинки вимагають, як мінімум, капітального ремонту, який здійснити самотужки в умовах неможливості стягнення квартплати з боржників і сучасних цінах попросту неможливо.

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.
Оксанка-львівянка


Повідомлень: 2489
Звідки: Львів

ПовідомленняНаписане: 04 червня 2011, 20:21 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Жахіття Житлового кодексу "воскресають"
http://www.pravda.com.ua/columns/2011/06/2/6263549/

_________________
Україна понад усе!
Шкода


Повідомлень: 6588
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 04 червня 2011, 21:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Оксанко,вибачайте,але я не бачу ніякого сенсу
обговорювати ці так звані "рехформи".
Антиукраїнську владу геть!
Дуже прикро,що 36 мільонів населення яки приходять на вибори,
нічого не можуть зробити з купкою своїх поневолювачив:(

_________________
Незалежність! Екологія! Здорова нація!
Оксанка-львівянка


Повідомлень: 2489
Звідки: Львів

ПовідомленняНаписане: 04 червня 2011, 22:33 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Шкодо,якщо ми не хочемо платити за не ремонтовані з моменту розвалу СРСР напівзруйновані будинки нечувані суми.. як за палаци, або того гірше позбутися даху над головою...то не можна допустити, щоб Житловий кодекс був прийнятий урядом. Боротися треба зараз - до того, як всі ці проблеми обрушилися на наші плечі. Потім буде пізно.

_________________
Україна понад усе!
Шкода


Повідомлень: 6588
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 04 червня 2011, 23:10 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ой,Оксанко вас послухати,то вже маю таке відчуття,
що я повнісенька дурепа.
У мене є не похитна позиція,
що ця влада на чолі з президентом-є не лигетимні.
Крапка.

_________________
Незалежність! Екологія! Здорова нація!
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 07 червня 2011, 10:54 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

в тему :

Чорна діра "Київенерго"


Цитата:

Найголовніше те, що заміну застарілих теплових мереж та обладнання пропонується робити... за рахунок підвищення тарифів. А прибуток від експлуатації столичної енергетики повністю належатиме структурам Ахметова.

Так, поступово "Київенерго" перетворюється на гігантську чорну діру, яка безповоротно засмоктує мільярди гривень столичних мешканців.


і це ще не все...

http://kiev.pravda.com.ua/publications/4db9035b55efc/

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.
Пляшечник


Повідомлень: 290
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 23 лютого 2012, 13:34 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Сьогодні прочитав на УП, як непомітно для широкої аудиторії намагаються протягнути головні ідеї житлового кодексу від ПР: стягувати побільше – відповідати поменше. Дивіться аналітичну статтю тут:
http://www.pravda.com.ua/columns/2012/02/22/6959191/
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 02 квітня 2012, 14:00 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Гірчиця за хрін не солодша: управлінська житлова компанія.
Цитата:
Писатиму поспішно, бо зла дуже і хочеться швидше все викласти.
Знач так, я, як порядна громадянка, мешканка будинку справно плачу за всі комунпослуги. За ті, тарифи на які сталі (не за лічильниками), завжди плачу в січні на рік наперед, щоб потім не боліла голова. Так було із ЖЕДом. Та він збанкрутів і з червня всі його справи забрала вищезгадана компанія. Ну, вони там шось хімічили, зазивали мешканців укладати договори. Але народ зібрався і вирішив, що треба аби нас передали на баланс місту. Ходили збирали підписиі на якому етапі зараз справа я не в курсі. Але за кілька днів почали приходити від УЖК повідомлення про борги. Працюють вони, які всі такі компанії, трошки в обід, трошки ввечері. Я просто з роботою туди не втрапляю.
Знайшла телефон - подзвонила. Відповідь: понімаєтє, какая разніца кто когда платіл? ми прінялі ЖЕК по нулям! Я пригрозила їм судом, вони так мямливо сказали: прідітє... На тому все.
А сьогодні прислали мені листа з погрозами про арешт майна, не повірите за 100 гривень (які вони мені нарахували). Шо робить? Морди бить?
І ще: засновник нєкій Гриценко. Хто в курсі: це часом не кум Мамая?

Взято: http://www.poltavaforum.com/zhizn-goroda-poltava-70/18606-tov-upravlinska-jitlova-kompaniya-shantajuye.html#ixzz1qsoIFRHz
там і відповідь
Цитата:
Всі фірми, які очолює (як керівник) або опікується (як засновник) - Гриценко Руслан - характерезуються як такі, які вчасно не розраховуються з клієнтами або зовсім їх (вибачте) "кидають" на гроші, без розрахунків, або розраховуються лише частково!!!!))))))


_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 16 листопада 2012, 21:52 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Реальний приклад ОСББ. Будинок входить в ОСББ і платить тільки керівнику ОСББ 600 грн за те, що він знаходить обслуговуючі фірми, вартість робіт яких вдвічі вища для жильців, кошториси і перелік матеріалів дуті, з врахуванням матеріальних потреб управління ОСББ.
Єдиний плюс - любий каприз, за який ЖЕК міг послати і заслужено назвати придурком (наприклад замурувати всі раніше видимі труби і кабелі) тут з ентузіазмом приймаються в роботу за ваші, звичайно, гроші.
Я ось що хотів сказати.
Жек працює на системі обслуговування. Коли наша маленька плата за утримання будинку використовується неадресно і по мірі накоплення коштів, а вірніше кошти використовує бюджет міста і по часом щось кине на зарплату голодним жеківцям, а до утримання будинку, якщо в ньому не живе якесь цебе, гроші вже не доходять.
Жек все ж обслуговує великий район і його управлінці мють за це гроші, які управлінці ОСББ мають всього з 5 будинків(тобто наша плата вже на невиробничу складову більша).
Жек структура підзвітна по якості виконання робіт і по фінансам. ОСББ підзвітна тільки теоретично.
Жек має напрацьовану матеріальну базу, ОСББ напрацьовані зв"язки(корупційні).
Так може варто поміняти схему використання фінансових потоків, а не створювати чорт зна що і чекати що з цього вийде?

_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 03 січня 2013, 10:44 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Наприклад заборонити використовувати кошти, які перерахували як квартплату і утримання будинків для інших цілей.
Дозволити жекам як і ОСББ збирати необхідні кошти додатково, для виконання робіт у замовника.
Весь сир-бор з ОСББ - це захоплення рухомого і нерухомого майна і території ЖЕКів і приховати нецільове використання коштів на утримання будинків. А майно ЖЕКів було придбано все ж за наші кошти. І намагання показати переваги (яких немає (починаючи з того, що ОСББ не має власного приміщення і арендна плата виробничих і невиробничих площ лягає на нас)) зводяться до захоплення ЖЕКів, і таким чином черговому пограбуванню населення.

_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 12 серпня 2013, 17:12 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Майнові права в Україні

лекція Тетяни Монтян : http://www.youtube.com/watch?v=TW-gBnFrVEA#at=23

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET