•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Що таке " українська нація " ?

Автор Повідомлення
Олег Блогов


Повідомлень: 20
Звідки: Запоріжжя

ПовідомленняНаписане: 27 травня 2012, 16:35 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

"захист української нації"- та що таке українська нація?

У програмі Українських націоналістів таке визначення:"Нація – це найвища форма організації людської спільноти, органічно пов’язаної спільним етнічним походженням, мовою, територією, історією, культурою, історичною місією та національною ідеєю."Але:

1."спільне етнічне походження"-більшість громадян України або мають батьків, дідусів різного етнічного походження (один українець, другий - татарін чи росіянин чи грузин), або вони приїздили з інщих країн.Також на Заході багато мають родичів з Польшіабо Угорщіни, Румунії. Міграція-ознака нового часу.Яке тут "спільне походження"?

Таке визначення могло би бути вичерпних лише за умови дотримання ендогамії в межах етнічної групи, як то було 100-200 років тому. Натомість європейські нації протягом останніх століть пережили чимало змін кордонів держав та міграцій населення, що призводило до чисельних змішаних шлюбів. Найбільш проблематичною спільність походження виглядає для країн, що складається переважно з нащадків емігрантів, наприклад США. Нація з людей різного походження.

Національна культура також відрізняється суттєво: культура Слобожанщіни і кримських татар від гуцульскої, наприклад. Культура плано перетікає кордони та іноді має більш спільного з культураміи народів сусідніх країн: Белорусі, Польщі, Угорщіни, Росії.

"Спільність релігії"-Релігія також може розглядатися як національний чинник, та не в Україні : яка релыгія притаманна українцям ,правосла'я чи католіцизм , а може іслам , іудаізм- іте, і друге, і третє.

То що ж таке нація?

Нація – це колективний суб'єкт політики, що творить державу. два основні типи націй етнічну (базовану на конкретному етносі) і громадянську (базовану на громадянстві конкретної держави).Етнічно Україна неоднорідна: більш 1/3 населення не є етнічними українцями, половина не визнає українську мову і культуру рідною.Для чого нація?Спільноти здебільшого об'єднуються в нації для захисту власних інтересів. Люди об'єднуються в націю і для внутрішніх завдань – в першу чергу, для створення держави, для модерування протирічивих інтересів всередині цієї спільноти (наприклад, класових конфліктів), для ефективного розподілу ресурсів.У нас часто ототожнюються поняття політичної та етнічної нації, що неприпустимо.дієвою формою відданості Українській державі може стати те, що можна умовно назвати «економічним патріотизмом». Такий патріотизм для населення України має знайти економічну виправданість і пов’язуватися з почуттям матеріальної забезпеченості через приналежність до громадянства України.

Тож попре всі намагання, створити этнічно однородну націю в умовах сучасної етноічно і культурно різноманітній Україні неможливо.

Але може з'явитися політична нація.

Нація повинна базуватися на громадянських правах (саме які українські націоналістичні рухи ігнорують на користь привілегій одному етносу):

Громадянські права - це можливості людей, що характеризують їхнє фізичне та біологічне існування, задоволення матеріальних та духовних потреб.Громадянські права — права та свободи, які захищають особу від несправедливості з боку уряду й держави, окремого етносу, що проголосив себе "титульною нацією", а інших - "приживалками другий сорт", та забезпечують можливість брати участь в громадянському й політичному житті суспільства.Ідея громадянських прав виростає від традиційного визнання прав людини (таких як рівність перед законом, свобода слова і совісті):

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_015

-до утвердження прав політичних (приміром права голосу на виборах) та соціальних (охорона здоров'я, пенсійне забезпечення тощо).Будь-які обмеження громадянських прав за ознаками статі, расової, класової чи релігійної приналежності("України для українців" та інших спекуляцій на різних поняттях етноса та нації )розцінюються як порушення статусу громадянина, що суперечить ідеалам демократії.

"Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах"- отже, всі національні преференції етнічним українцям та будь-кому протирічать Декларації прав людини.Взагалі, слід очікувати, що зростання рівня життя громадян .нам потрібна політична нація, бо “народ втомився від націоналізму, базованого на етнічній та культурній складових”Євген Кушнарьов.

Висновок такий, що національну державу, засновану на етнокультурному принципі, вже давно пора відкинути, заборонити діяльність антиконституційних рухів, мающих на меті обмежити права співгромадян іншого походження , й рухатися шляхом сучасного демократичного європейського гуманізму, який визнає особисте право людини, право етнічних меншин на розвиток рідної культури,регіональних мов в державі,трактує національне як щось конфронтаційне, застаріле й шкідливе, недолуге і таке, що проситься на смітник історії.Справжній європеєць-громадянин Європи.
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 27 травня 2012, 16:38 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Олег Блогов написав:

Висновок такий, що національну державу, засновану на етнокультурному принципі, вже давно пора відкинути, заборонити діяльність антиконституційних рухів, мающих на меті обмежити права співгромадян іншого походження , й рухатися шляхом сучасного демократичного європейського гуманізму, який визнає особисте право людини, право етнічних меншин на розвиток рідної культури,регіональних мов в державі,трактує національне як щось конфронтаційне, застаріле й шкідливе, недолуге і таке, що проситься на смітник історії.Справжній європеєць-громадянин Європи.


Дядьку, у мене таке враження, що ви не тільки українською гугльом перекладаєте, але ще й на всю голову трохи прибацані.

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.
Олег Блогов


Повідомлень: 20
Звідки: Запоріжжя

ПовідомленняНаписане: 27 травня 2012, 18:28 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Навіть гугл не допомагає зрозуміти відношення цього коменту до питання нації.
Та в націогналістичних державах завжди виникає проблема: що робити з нетитульними національними меншинами? утискувати, обмежувати в правах. Зрозуміло, що це породжує у відповідь сепаратизм, терроризм,
розколює суспільсво країни . Нам в Україні це потрібно?
бомба


Повідомлень: 168
Звідки: Івано-Франківськ

ПовідомленняНаписане: 27 травня 2012, 18:40 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Олег Блогов написав:
що робити з нетитульними національними меншинами? утискувати, обмежувати в правах.


Депортувати або розстріляти... Заї**ли ви з своїм захистом нацменшин.
Коли вже накінець будемо захищати українців і українське?
Олег Блогов


Повідомлень: 20
Звідки: Запоріжжя

ПовідомленняНаписане: 27 травня 2012, 18:50 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Я розумію, що нік Бомба забов'язує, але якщо дійсно Ви бажаєте українцям спокою, то варто подумати про наступне.
В націоналістичних державах завжди виникає проблема: що робити з нетитульними національними меншинами? утискувати, обмежувати в правах. Зрозуміло, що це породжує у відповідь сепаратизм, терроризм,
розколює суспільсво країни .
Російськомовних в Україні близько 14 млн. і вони проживають майже всі компактно у регіонах, де розташовані військові бази і аеродроми. Звісно, що вони не будуть чекати на депортацію і смерть склавши ручки.Такі вкрай дискримінаійні расистькі дії до них призведуть до їхнього крайнього обурення, об'еднання політичного і навіть військового, до прямого збройного конфлікту. Пригадайте Югославію.Нам в Україні це потрібно?
бомба


Повідомлень: 168
Звідки: Івано-Франківськ

ПовідомленняНаписане: 27 травня 2012, 21:03 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ось вам цікава картинка. Робіть висновки хто кого утискає.

Image
Олег Блогов


Повідомлень: 20
Звідки: Запоріжжя

ПовідомленняНаписане: 28 травня 2012, 09:05 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Якщо склалася ситуація, як каже Бомба, що українську утискають, то тим більше потрібен регулюючий мовну політику закон. Наприклад,якщо одивитись на карту поширення російської мови в Україні (дивись карту тут :http://www.politforums.com.ua/out.php?link=http://www.aratta-ukraine.com/textua/10113002_3.gif), то видно, що російська меньше 10% у всіх областях західніше від Херсонської, Дніпропетровської, Харківської,Київськоїобластей. Тому, за проектом закону, російська не може бути регіональною на захід від них, і ніяк не може примусити українців "говорити в своїй хаті чужою мовою".Але навіть у східних областях проект закону не передбачає використовувати лише регіональну мову, тільки поряд з державною.
Так само, об*єм телевізійного мовлення також покращився би на користь української, бо за проектом закону, обсяги мовлення українською повинні були б бути пропорційні кількості україномовних, тобто 2/3 вцілому по Україні.
"Опозиційні" політики показали, що насправді грають в одну гру з ПР і не прагнуть до захисту української і законодавчого вирішення питання, а хочуть і надалі використовувати його для свого піару. Нажаль, небажання "опозиційних" політиків законодавчо виправляти ситуацію на користь української визнавати права великої кількості громадян України з національних меншин , нехтування їхніми потребами і агресивна позиція дійсно, "сіє бурю"!
Липа


Повідомлень: 191
Звідки: Львівська обл.

ПовідомленняНаписане: 29 травня 2012, 10:34 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Бомба, а ваші переконання до Росії відносяться? Чи виключно до України. І якщо ви вважаєте що нації не існує, то навіщо вам російська мова??
А саме коротке визнання нації, дав лідер младотурків, в Туреччині:
- Турок, це той хто розмовляє турецькою, і вважає себе турком...


Ось і питання, які держава має перспективи, якщо не існує чіткої національної політики. Тобто всі намагання ПР, з законом про мови, це такій собі перехідний момент, аби розділити українську землю, і зробити, це таким чином, аби прихопити як можна більше землі, ось звідки норма 10%.

Крім того, зная як в нас відбуваються вибори, я не впевнений, що в кожному регіоні, не можна дописати кілька мертвих душ, до десятивідсоткового населення російськомовних.

Крім того, російською на сході користуються не тільки росіяни ще, жиди, греки, молдавани та ін. Ви їм що пропонуєте рускай мір?
Олег Блогов


Повідомлень: 20
Звідки: Запоріжжя

ПовідомленняНаписане: 30 травня 2012, 08:25 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Так, погоджуюсь, що повинна бути національна політика.
В чому ж вона полягатиме?
Сьгодні ми бачимо, що в тому, щоб дублювати українською... американські фільми і перекладати українською... Гаррі Поттера. Всеякі зомбі на екрані з дублюванням українською. Перетворбємося на таких собі україномовних американців за субкультурою. Хоч україномовні, хоч російськомовні, всі вже як оті турки.
Тому ,на мій погляд, державна політика, насамперед, повинна полягати у формуванні культури нації, вибірковому підході до змісту кінопрокату, телебачення, заходів, за принципом якості, а не ринку. Бо якісного україномовного ефірного контенту просто не вистачає, щоб замінити ним російськомовний і англомовний. Якби він був, то й був би стимул знати українську. Націю поєднує, в першу чергу, спільна культура і спільні інтереси. І національна політика повинна починатися з підтримки гарного смаку , охорони суспільної моралі, українського аутентичного світогляду від розкладання.
Українську мову треба поширювати саме через заохочення, через зацікавлення корисними мовними продуктами доброго гатунку.
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 30 травня 2012, 08:29 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Олег Блогов написав:
І національна політика повинна починатися з підтримки гарного смаку , охорони суспільної моралі, українського аутентичного світогляду від розкладання.

в такому разі цікаво почути - що ви думаєте про історію з Гайтаною та про Арфуша ?

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.
Олег Блогов


Повідомлень: 20
Звідки: Запоріжжя

ПовідомленняНаписане: 30 травня 2012, 10:46 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Нічого особистого проти них не маю, чудові такі собі чорненькі,

Та я думав, що коли Руслана виборола перемогу на "Євробаченні" та здобула перемогу, українські "діячі культури" чомусь навчились: європейці цінують не звичну "попсу" , а радше щось "новеньке", досі небачене, нехай й не доброго смаку. Як, наприклад, Вєрка Сердючка та, зрештою, дуже національні бабусі з Росі"Бурановські бабусі".Гайтана співала звичайну попсу. Пісня - ніяка, безнаціональна англійська мова, визивні вульгарні пози і жести... Кого звичайним мавпуванням можна здивувати чи вразити? Україна, як і будь-яка країна, може бути цікава світові тільки тим, чим відрізняється від інших.
Це й доводить, що в де-яких "діячів культури України", та й у всій політиці, є агресія до іншомовності, але немачомусь противління насадженню західного відстою і культурної моральної невибіркованості,нема прагнення до затвердження українськості нації через об*єднуючі моральні і світоглядні цінності.
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 30 травня 2012, 10:58 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Олег Блогов написав:
Україна, як і будь-яка країна, може бути цікава світові тільки тим, чим відрізняється від інших.

От-от !
А найважливішою рисою, що нею відрізняється Україна, є її мова. Причому, зауважте, мова не російська, мадярська чи румунська а наша - українська.
То що ви намагаєтесь довести ?

Олег Блогов написав:
Це й доводить, що в де-яких "діячів культури України", та й у всій політиці, є агресія до іншомовності, але немачомусь противління насадженню західного відстою і культурної моральної невибіркованості,нема прагнення до затвердження українськості нації через об*єднуючі моральні і світоглядні цінності.


Якщо це замість відповіді про Арфуша, то мушу додатково зауважити : у цього сутенера та наркодилера (як, до речі і у всієї жидолуб"янської агентури кшталту колєсніковотабачників) найбільшу ворожість викликає саме українська мова як основна ознака нашої ідентичності.

І тому будь-які, навіть не закони, а лише тільки заклики до толєрантності в будь-яких проявах (і насамперід мовних) є насьогодні злочином проти нашого народу.

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.
інший


Повідомлень: 15
Звідки: дніпропетровськ

ПовідомленняНаписане: 01 червня 2013, 08:32 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Шановне панство. На мій погляд, аби тлумачити щось про "націю", треба, спочатку, це слово іншомовного походження правильно перекласти на українську мову.
Ідеї нації, це ідеї Бога, а відповідні людства їх виконавці.
Довожу, що нова українська ідея вже зійшла на Землю і освітила душі українців. В наслідок чого, в утробі теперішньої Незалежної України, вже, повним ходом, розвивається зародок нової майбутньої, котра, пізніше, у муках тіла матінки народиться натомість останньої.
Підкреслю, не втілити у життя свою ідею Бог не дозволить нікому. Усіх, хто заважатимуть, покарає або на пил зітре.
Аби люди нації жили добре, треба на те, спочатку, у Нього заробити, вмілим і своєчасним втіленням Його -нашої нової ідеї.
А для того, аби зрозуміти Бога, як того, чого Він від нас хоче, треба нам усім українцям, у своїй мові, не тільки вживати українські слова, а й, і це головне, українською думати. Тобто, нації різнить, насамперед спосіб мислення і, відповідно, розуміня дійсності.

_________________
інший
Вільний вітер


Повідомлень: 283
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 11 червня 2013, 00:23 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Олег Блогов написав:
"захист української нації"- та що таке українська нація?

на це ніхто не хоче дати відверту відповідь ,чому ,та тому ,що прийдеться пояснити як Русь перетворилася на Україну .
Олег Блогов написав:
діяльність антиконституційних рухів, мающих на меті обмежити права співгромадян іншого походження ....шляхом сучасного демократичного європейського гуманізму, який визнає особисте право людини, право етнічних меншин на розвиток рідної культури,регіональних мов в державі,трактує національне як щось конфронтаційне, застаріле й шкідливе, недолуге і таке, що проситься на смітник історії.Справжній європеєць-громадянин Європи.дядю а ви не жид часом ?
лише їм притаманна ідея мультикультуралізму ,поліетнічні нації , багатоконфесійність ,толерастість
Вільний вітер


Повідомлень: 283
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 11 червня 2013, 00:35 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

[quote="БАРАБАС"]
Олег Блогов написав:
Україна, як і будь-яка країна, може бути цікава світові тільки тим, чим відрізняється від інших.

От-от !
БАРАБАС написав:
А найважливішою рисою, що нею відрізняється Україна, є її мова. Причому, зауважте, мова не російська, мадярська чи румунська а наша - українська.


Так чому ж тоді не імпортують українську мову ?

На мою дмку Україна цікава світовим пройдисвітам лише як чисте джерело ДНК для поліпшення своєї гнилої крови шляхом залучення жінок слов`янського походження , та дешевої робочої сили із високим рівнем культури праці (яка аж ніяк не нижча за німецьку чи японську) , черноземи які поруч мають прісну воду Дніпро .

якщо оцінити все матеріальне ,то таких ресурсів як в Україні в Юдопі не більше 30-35% !!!
Цитата:

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET