•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Дмитро-Федір Карпенко Яструб. Хто такий?

Автор Повідомлення
Сакатенко


Повідомлень: 13
Звідки: Львів-Тернопіль-Борщів

ПовідомленняНаписане: 26 серпня 2012, 09:20 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Шановне товариство! Нещодавно попала мені до рук книжка не вельми відомого дослідника історії визвольних змагань Івана Губки "Дорогою боротьби" про життя командира куреня "Сіроманці" Федора Карпенка.
Автор пов’язує цю людину з одним із відомих командирів партизанського загону Ковпака, котрий у 1943 р. перейшов на сторону УПА і узяв собі псевдо "Яструб". Життєвий шлях Яструба гідний сценарію захоплюючого історично-пригодницького фільму. Намагаючись довідатися більше я спробував щось накопати в неті.
Знайшов інформацію про Дмитра Карпенка - уродженця Полтавщини, котрий був капітаном ЧА, пізніше перейшов на сторону УПА. У мемуарах совєцьких партизанських командирів про долю Карпенка після 1943-го достеменно нічого не говориться - пропав безвісти. Ходили лише легенди про його перебування ніби-то десь у Чехословаччині і загибель в бою у Карпатах.
Зрозуміло що совєцька пропаганда мусила всіляко приховувати такі речі. Проте виглядає на то, що Дмитро й Федір Карпенко - одна й та ж людина, і дійсно був отим командиром роти розвідки ковпаківського партизанського загону. Насамперед на це вказують неабиякі військові здібності командира як у ковпаківському загоні (взяття містечка Скалат) так і в УПА (Унівський бій). Проте чому такі різні офіційні дані про рік і місце народження?
Кому що відомо про цього легендарного командира?

_________________
Той що в скалі сидить

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET