•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Ідеал Українського Націоналіста

Автор Повідомлення
Сіверянин


Повідомлень: 13
Звідки: Чернігів

ПовідомленняНаписане: 04 липня 2007, 17:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ДЕКАЛОГ
10 правил українського націоналіста
(затверджені Проводом ОУН 1929 року)
Для підкреслення того, що ОУН є для її членів не якимось механічним об'єднанням на зразок партій але окремою вірою в політичній ділянці, було укладено 1929 року "Десять правил українського націоналіста", що стали загально знаними під своєю грецькою назвою "ДЕКАЛОГ".

Я дух одвічної стихії, що зберіг Тебе від татарської потопи й поставив на грані двох світів творити нове життя:
1. Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за Неї.
2. Не дозволиш нікому плямити слави, ні чести Твоєї Нації.
3. Пам'ятай про великі дні наших Визвольних змагань.
4. Будь гордий з того, що ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового Тризуба.
5. Пімсти смерть Великих Лицарів.
6. Про справу не говори з тим, з ким можна, а з тим, з ким треба.
7. Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.
8. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації.
9. Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять Тебе виявити тайни.
10. Змагатимеш до поширення сили, слави, багатства
й простору Української Держави
.
12 прикмет характеру Українського Націоналіста
Доповненням до "Декалогу" були "12 прикмет характеру Українського Націоналіста". Щоправда, вони не стали так широко відомими, як "Декалог", та все ж таки всі провідні члени ОУН були зобов'язані самі знати і пояснити їх низовим членам.

1. Все готовий, це значить, що він є вояком Української Революційної Армії, Він бореться на великому всеобіймаючому Фронті Української Національної Революції, віддаючи всі свої сили, готовий кожної хвилини віддати своє життя.
2. Безкорисливий, це значить, що ідею українського націоналізму й службу для неї ставить він вище всіх скарбів світу цього. Для неї він проміняє з радістю можливість спокійного та вигідного життя на тверду долю жовніра-борця, теплу хату - на окопи чи тюрми. Щастя шукає і знаходить він у радості з боротьби і перемоги на службі Великій Святій Справі. Лише в щасті Української Нації щастя українського націоналіста. Її воля, слава й могутність - його найбільше бажання.
3. Чесний, це значить, що він ім'я націоналіста носить гідно й ніколи не сплямить ніяким нечесним вчинком. Він завжди придержується високих вимог націоналістичної моралі. Мораль опортуністичного світу родить і плекає безділля, страх, фарисейство й угоди. Мораль націоналістична - це мораль нового світу, світу чину й боротьби. Її засади взнеслі й тверді. Вона є основою чинного й чистого, мов кришталь, характеру українського націоналіста, Лицаря - Революціонера.
4. Карний, це значить, що він безоглядно підпорядкований і вірний аж до смерти Ідеї Українського Націоналізму, Організації Українських Націоналістів і своїм провідникам. Кожний наказ для нього святий. Він знає, що карність - це основа організації й сили, а анархія - це руїна. Тому він завжди піддержує авторитет Проводу Української Нації в Організації.
5. Активний і підприємчивий, це значить, що він бореться всіма силами, використовуючи всі можливості, кожну хвилину для добра Великої Справи - Української Національної Революції. Він не знає безділля. В нього за думкою і словом іде чин, мов за блискавкою грім. Бо життя - це рух, боротьба та спокій - це застій, і холодна смерть. Кожну ідею, організацію чи людину він оцінює по ділах, а не по словах. Пасивність - це прикмета раба. Пасивності раба протиставляє він творчу ініціативу й напружену активність борця-провідника.
6. Відважний, це значить, що він завжди відважно і неустрашно протиставиться всім перешкодам і небезпекам. Він не знає, що то є страх. Заяча вдача боягуза-труса йому чужа й гидка.
7. Рішучий, це значить, що він кожний наказ і кожну свою постанову виконує рішучо, без вагань. Постановив - зробив.
8. Витривалий, це значить, що він завжди бореться завзято й витривало. Він знає, що без витривалости, доведеної аж до впертости, немає перемоги.
9. Зрівноважений, це значить, що він у всіх випадках життя задержує повну рівновагу духа. Життя українського націоналіста повне трудів, перешкод і небезпек. Щоб їх перебороти, щоб опанувати положення і зібрати всі сили до удару в відповідне місце, треба насамперед опанувати себе. Тому український націоналіст усміхнений. Вміє по-лицарськи перемагати і по-геройськи вмирати.
10. Точний, це значить, що він завжди придержується точности в житті аж до дрібниць.
11. Здоровий, це значить, що він хоче бути здоровим. Він хоче, щоб ціле молоде українське покоління було здорове. Україна потребує сильних і здорових тілом і духом синів і дочок. Тому він займається руханкою і спортом, не нищить свого здоров'я вживанням отрут - не п'є, не курить і не вживає наркотиків, - ні живе гулящим життям. В українського націоналіста Велика Ідея в серці, вогонь революційного духа в грудях, міцні й гнучкі м'язи, сталеві нерви, бистрий соколиний зір і слух та твердий кулак.
12. Обережний, це значить, що він завжди придержується усіх засад конспірації.

(червень 1929 року)

НАШИМ ІДЕАЛОМ Є:
Людина правдивої лицарської чесности, віддана всеціло свойому народові та його національній боротьбі з повною кожнечасною готовністю на всі труди, невигоди й жертви, повна запалу, енергії й ініціятиви провідника, який уміє знайти собі пригожі умовини для праці й боротьби за волю України в кожній ситуації і в кожному місці на земній кулі, вміє знайти, зорганізувати і повести до своєї мети своє довкілля: НЕВТОМНИЙ БОРЕЦЬ
ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ,
ДЕРЖАВНИК!

_________________
Хай буде вільна Україна!
Сіверянин.
Франко


Повідомлень: 46
Звідки: Чортків

ПовідомленняНаписане: 29 листопада 2007, 12:11 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

"Декалог" знають усі, а от про те, що була ще "Молитва українського націоналіста" - чули мабуть не багато. Переписав я її зі слів свого діда.
Україно, свята Мати героїв, зійди до серця мого; прилинь бурею вітру кавказького; пошумом карпатських ручаїв; боїв славного завойовника батька Хмеля; тріумфом і звуком гармат революції; радісним гомоном Софійських дзвонів.
Нехай душа Твоя відродиться і в слові Твоїм промениться. Бо Ти Пресвята все життя моє, все щастя. Задзвени мені брязкотом кайданів і скрипом шибениць. В понурі ранки принеси мені зойки катованих на полях і засланнях; трагічну смерть Коновальця, Голояди, Головінської і тисячі інших, незнаних нам, що кості їх порозкидані, або тайком загребані, стали вогнем життєтворчим у серці моїм.
Кволості нехай не знаю я, нехай не знаю що таке вагання. Скріпи мій дух і загартуй волю, рости мене до ясних чинів для Тебе. Хай знайду я смерть солодку у муках за Тебе; і розплинуся в Тобі; і вічно житиму в Тобі; відвічна Україно Свята - могутня і соборна.
Слава Україні! Героям слава!

_________________
На похиле дерево - кожна коза...
Нахтігаль


Повідомлень: 1798
Звідки: Львів, Західна Україна

ПовідомленняНаписане: 29 листопада 2007, 15:59 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасника     Відповісти цитуючи     Догори

Франко написав:
Голояди,


Має бути--Басарабової (йдеться про Ольгу Басараб).

Цитата:
Головінської


Має бути--Головінського (йдеться про сотника Юліана Головінського, Крайового Команданта УВО).

_________________
Той, що греблі рве
Професор


Повідомлень: 1360
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 30 листопада 2007, 23:28 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаMSN     Відповісти цитуючи     Догори

Обов'язковою рисою Українського Націоналіста є спілкування виключно Українською Мовою.

_________________
Поховайте та вставайте
Кайдани порвіте
І вражою злою кров'ю
Волю окропіте.
Іван Бодхідхарма


Повідомлень: 1611
Звідки: Черкаси

ПовідомленняНаписане: 01 грудня 2007, 14:42 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Нахтігаль написав:
Франко написав:
Голояди,


Має бути--Басарабової (йдеться про Ольгу Басараб).

Цитата:
Головінської


Має бути--Головінського (йдеться про сотника Юліана Головінського, Крайового Команданта УВО).
Нахтігаль, друже. Прошу викласти інформацію про Ольгу Басараб. Моє призвище Басараб.(захід.Укр.)

_________________
Я п'ю з річки ,де була крига..
Нахтігаль


Повідомлень: 1798
Звідки: Львів, Західна Україна

ПовідомленняНаписане: 01 грудня 2007, 22:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасника     Відповісти цитуючи     Догори

Іван Бодхідхарма написав:
Нахтігаль, друже. Прошу викласти інформацію про Ольгу Басараб. Моє призвище Басараб.(захід.Укр.)


Загальна інформація непогано подана ось тут: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B1_%D0%9E%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0%B0

А до цього можу додати ось цю скановану світлину: http://img136.imageshack.us/img136/1188/dsc00050wo2.jpg

_________________
Той, що греблі рве
Кріт


Повідомлень: 632
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 01 грудня 2007, 23:26 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Це відредагований текст Декалогу. А оригінальний і неспотворений Декалог українського націоналіста, затверджений Проводом ОУН 1929 року, виглядав так:

Я дух одвічної стихії, що зберіг Тебе від татарської потопи й поставив на грані двох світів творити нове життя:

1. Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за Неї.
2. Не дозволиш нікому плямити слави, ні чести Твоєї Нації.
3. Пам'ятай про великі дні наших Визвольних змагань.
4. Будь гордий з того, що ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового Тризуба.
5. Пімсти смерть Великих Лицарів.
6. Про справу не говори з тим, з ким можна, а з тим, з ким треба.
7. Не завагаєшся поповнити найбільшого злочину, якщо цього вимагатиме добро Справи.
8. Ненавистю і підступом прийматимеш ворогів Твоєї Нації.
9. Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять Тебе виявити тайни.
10. Змагатимеш до поширення сили, багатства
й простору Української Держави шляхом поневолення чужинців.

Джерело:

Степан Ленкавський - «Український націоналізм. Твори. Том 1».

Купити можна тут:

http://artvertep.dp.ua/shop/books/203/2064.html

Розділ ІІ. "ІДЕОЛОГІЯ УКРАЇНСЬКОГО НАЦОНАЛІЗМУ", а в цьому розділі є стаття: "Десять заповідей українського націоналіста (Декалог)".
Слав


Повідомлень: 2151
Звідки: Львів

ПовідомленняНаписане: 01 грудня 2007, 23:36 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Я все-таки правий... головний герой однойменного російського серіалу "Крот" настільки тобі сподобався, що ти вирішив взяти його псевдо і зіграти подібну роль серед українських націоналістів. :) Навіть адміністрaція пішла тобі на зустріч -- на твоє прохання твій нік назвала твоїм улюбленим псевдом...

Що стосується цього тексту декалогу, то я про це навіть може взнав раніше ніж ти, але це не значить, що про це треба всім та всюди триндіти.

_________________
В нас клятва єдина і воля єдина,
Єдиний в нас клич і порив:
Ніколи, ніколи не буде Вкраїна
Рабою московських катів!
Кріт


Повідомлень: 632
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 02 грудня 2007, 01:15 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Цитата:
Я це може взнав навіть раніше ніж ти,


"Може взнав". :))

Цитата:
але це не означaє, що про це треба всюди триндіти...


Ах да! Я забув, що це велика тайна всіх ліберастів-"пошановувачів" ОУН. :))))))))
Слав


Повідомлень: 2151
Звідки: Львів

ПовідомленняНаписане: 02 грудня 2007, 01:26 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Кріт написав:
Цитата:
Я це може взнав навіть раніше ніж ти,


"Може взнав". :))


Не придирайся до слів, я мав наувазі, що я про це знав, і мені про це стало відомо, можливо, раніше ніж тобі. Про це є інформація в інтернеті.

_________________
В нас клятва єдина і воля єдина,
Єдиний в нас клич і порив:
Ніколи, ніколи не буде Вкраїна
Рабою московських катів!
Кріт


Повідомлень: 632
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 02 грудня 2007, 02:00 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Мені однаково раніше чи пізніше. Але це Я узнав вперше не з інтернету, а від самих ветеранів ОУН.
Слав


Повідомлень: 2151
Звідки: Львів

ПовідомленняНаписане: 02 грудня 2007, 02:11 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Кріт написав:
Мені однаково раніше чи пізніше. Але це Я узнав вперше не з інтернету, а від самих ветеранів ОУН.

А ветерани ОУН погоджуються з твоєю позицією, що ти проти визнання ОУН-УПА у сучасній Україні?

_________________
В нас клятва єдина і воля єдина,
Єдиний в нас клич і порив:
Ніколи, ніколи не буде Вкраїна
Рабою московських катів!
Кріт


Повідомлень: 632
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 02 грудня 2007, 03:14 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Цитата:
А ветерани ОУН погоджуються з твоєю позицією, що ти проти визнання ОУН-УПА у сучасній Україні?


Ті, з якими говорив, погоджуються. Різні є ветерани. Особливо вони поділяються на реальних ветеранів і ряжених.
учитель


Повідомлень: 365
Звідки: Вінниця

ПовідомленняНаписане: 02 грудня 2007, 23:29 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Професор написав:
Обов'язковою рисою Українського Націоналіста є спілкування виключно Українською Мовою.


А якже інакше, само собою розуміється. І взагалі то є рисою і обовязком будь-якого українця.

_________________
Image
Станіславець


Повідомлень: 336
Звідки: Івано-Франківськ

ПовідомленняНаписане: 03 грудня 2007, 08:44 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

А що ж 44 правила життя Українського Націоналіста не внесли.

"Встань і борись! Слухай і вір,
здобувай і перемагай, щоб Україна була знову могутня,
як колись і творила нове життя по власні уподобі і по своїй волі."

1. Приймай життя як героїчний подвиг і здобувай чин незламної волі та творчої ідеї.
2. Найвищим Твоїм законом і Твоїм бажанням є воля й ідея Нації.
3. Будь гідним виконавцем заповітів великих Твоєї Нації і борись та працюй для великого майбутнього.
4. Твоїм найбільшим добром і Твоєю честю є сила і велич Твоєї Нації.
5. Залізна дисципліна супроти Ідеї та Проводу й обов'язок праці є Твоєю чеснотою.
6. Пам'ятай, що Україна покликана до творення нового життя, і тому працюй для її могутности й розвитку.
7. Плекай Духа волі й творчості, неси всюди ідею Правди України і закріплюй в життя історичну місію.
8. Твоєю найбільшою любов'ю є Українська Нація, і а Твоїми братами всі члени української національної спільноти.
9. Будь вірний Ідеї Нації на життя і смерть і не здайся, хоч би проти Тебе був увесь світ.
10. Красу і радість життя вбачай у невпинному стремлінні на вершини духа, ідей і чину.
11. Могутній Бог княгині Ольги і Володимира Великого жадає від Тебе не сліз, ані милосердя чи пасивного роздумування, але мужности й активного життя.
12. Знай, що найкраще віддаси Богові почесть через Націю та в ім'я Нації чинною любов'ю до України, суворою мораллю борця та творця вільного державного життя.
13. Здобувай знання, що допоможе Тобі опанувати світ і життя, піднести Україну й перемогти ворогів.
14. Будь свідомий того, що Ти є співвідповідальним за долю цілої Нації.
15. Пам'ятай, що найбільшим злочином є шкодити своїй Нації.
16. Твоїми ворогами є тільки вороги Твоєї Нації.
17. 3 ворогами поступай так, як тогоо вимагає добро і велич Твоєї Нації.
18. Знай, що найкращою ознакою українця є мужній характер і вояцька честь, а охороною України - меч.
19. Постійно пізнавай, удосконалюй себе, і здобудеш світ і життя.
20. Знай, що світ і життя - це боротьба, а в боротьбі перемагає той, хто має силу.
21. Тоді Ти повна людина, коли перемагаєш себе і постійно стремиш до вершини.
22. Знай, що в боротьбі перемагає той, хто не заломлюється невдачами, але має відвагу піднятися з упадку й завзято змагає до цілі.
23. До перемоги треба витривалости й постійного зусилля в ділянці і боротьбі.
24. Кожночасно будь готов на найбільший чин, але не при тому не занедбуй щоденної праці.
25. Будь перший в боротьбі і перемогах життя, щоб здобути для Нації вінець перемоги.
26. Живи риском, небезпеками і постійним змагом, а погорджуй всякою вигодою і спокійним життям філістра.
27. Радо й без нарікань виконуй покладені на Тебе обов'язки, щоб власною працею й наявними вартостями здобути собі право на провідництво.
28. Пам'ятай, що провідництво вимагає постійних трудів і великих зусиль.
29. Будь сильний і незламний навіть в обличчі смерти і всяких терпінь.
30. Став гордо чоло небезпекам, а на удари життя відповідай збільшеним зусиллям праці й боротьби.
31. Пам'ятай, що милостиню приймає тільки немічний прошак, що не може власною працею і власними вартостями здобути собі право на життя.
32. Не покладайся на нікого. Будь сам творцем свого життя.
33. Будь скромний і шляхетний, але не знай, що значить слабість і покора.
34. Співчуття з велетнями духа Тебе підносить, співчуття з підлими й безхарактерними людьми ослаблює. Подай братню руку тим, що хотять, як і Ти, йти на верхів'я.
35. Не завидуй нікому. Приймай те, що здобудеш власною працею і вартістю.
36. Будь товариський. Зав'язуй побратимство духа, ідеї і зброї в житті, праці й боротьбі.
37. Зв'язуй тісно своє життя з життям Нації. Віддай Україні свою працю, майно, кров.
38. Гидуй всякою лицемірною облудою і хитрим фальшем, але перед ворогом укривай таємні справи і не дайся заманити в наставлені сіті, для здобуття ж тайни від ворога вживай навіть підступу.
39. Шануй жінок, що мають стати Тобі товаришками духа ідеї і чину, але гидуй розгнузданими.
40. Ціни високо материнство як джерело продовження життя. З Твоєї родини створи кивот чистоти раси Нації.
41. Люби й опікуйся дітворою, як молодістю майбутнього Нації.
42. Плекай фізичні сили, щоб тим видатніше працювати для своєї Нації.
43. Будь точний. Вважай за втрачену частину життя кожну хвилину, що пройшла без діла.
44. Що робиш, роби совісно й так, якби воно мало стати останнім і найкращим свідоцтвом про Тебе.

Дмитро Мирон - "Орлик"

_________________
Image

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET