•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 У чьому сила організації?У еліті!!!Д.Донцов

Автор Повідомлення
КУН


Повідомлень: 271
Звідки: Одеса

ПовідомленняНаписане: 05 лютого 2008, 19:29 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дмитро Донцов

В ЧІМ СИЛА ОРГАНІЗАЦІЇ?
Суть всієї політичної кризи наших днів - це криза провідної верстви.
Порівняйте постаті колишніх провідників і - теперішніх! Цілком іншу вдачу, іншу моральність, іншу духову силу представляли собою Пітт, Кавур, Джозеф Чемберлен, Меттерніх, чи Клемансо, а іншу - Ерріо, Блюм, Шуман, Ласки й сотки інших, що видніють нині з газетних наголовків.
Коли візьмемо Україну - недосяжними велетнями видадуться нам провідні постаті часів Хмельницького, Мазепи, чи Полуботка, - в порівняні з тими дрібненькими постатями, що очолювали Україну в часах Великої Революції і, в більшості, нині її очолюють.
Нова провідна верства в країнах Європи, яку події висунули наверх по першій війні, відзначалася передусім браком візії, далекосяглої ідеї. І то якраз в добу, яка домагалася засадничих, відважних рішень, ясної і яскравої ідеї. Цьому всьому протиставляла нова "еліта" - гасло "муравлиної праці", буденної латанини, заступаючи політичну мудрість її сурогатом - крутійством.
Їх тактика була тактикою відкладування "на завтра" засадничих рішень, уникнення неминучих конфліктів, замазування очей на завтрашній день, страху широкого жесту. Була це у нас тактика "малороса", що був, як то кажуть, "хоч дурний та хитрий" (я сказав би: хоч хитрий, та дурний). Була це політика "злоби дня", підлещування масі, політика демагогічного пацифізму, що замикав очі на неминучі протистояння; такого ж соціялізму, який хотів будувати свою утопію хоч би за ціну розгрому або поневолення своєї нації.
Наслідки правління таких "еліт" були катастрофальні - і в Европі, і в нас. У нас воно привело до пропаганди пацифізму - в переддень і під час затяжного збройного порахунку з Московщиною, до гамування національного героїзму, таврованого як "шовінізм" і до затьмарення яскравої ідеї самостійности пропагандою нерозривности співжиття з "братнім по крові і духу народом російським", до морального та інтелектуального роззброєння нації і - остаточно - до програння боротьби, яка почалася в 1917 р. і яку еліта, проти власної волі і переконань була змушена вести - не маючи до неї ні запалу, ні бажання, ні ідеї.
30 літ минуло від тих трагічних часів, але загальний тип тогочасних "національних провідників" залишився в нас надалі той самий. Велику яскраву ідею вони висміюють як "вузьке доктринерство", героїзм - як "авантурництво" (коли не "бандитизм"), а найгіршого гатунку угодовство захвалюють як політичний "реалізм". Вижебрати маленьку і тихеньку Україну від сильних світу цього, або її видурити - було їх гаслом...
Психіку цієї просвітянської еліти дуже добре колись окреслив Ю. Липа, ще до того, як сам їй не піддався. В одній старій поезії писав він про "жебраків при дорозі о ялмужну просячих":

"Виведу націю я на роздороже,
Попхинькаю над нею,
Пограю на лірі. Може подивуються такій гарячій вірі
Інші народи з моцею своєю.
Скажуть: - то учтива дитина, хороша,
Співає пісеньки, не бунтує,
Не стримить, щоб щось злого зробити.
Випадає похвалити ці діти
І державність дати.
- Хай нам світить надія,
Хоч би й без дати.
Лиш не треба, на Бога, не треба
Щоб вона повставала, вбивала!
...Ой, тяжко, брате,
Меча брати!
Як би так зробити війну без пожару!
Як би так зробити націю обережно, потихенько,
Годувать її книжечками у затишнім курничку
І вивести на світ готову, без боротьби,
Перехитривши всіх?
Ні, не сваритися. Не гнівити дикість,
Тупоту і підсвинків з чужими агентами.
Ні, зробити всіх президентами".
Таке було "вірую" цієї "еліти"! Повно було у нас такої еліти в 1917-1920 роках на Україні, зокрема в 1922-1939 в Галичині. Повно її і тепер: отих могіканів соціялістичної винниченківщини і галицького "ундівства", як в Европі, так і в Америці й Канаді. Це ж ті "жебраки" о "ялмужну просячії", ліплять свої "об'єднання” не із зором на українські геройські сили, а зневагою до тих сил і надією на ласку "інших народів з моцею своєю". Це ж вони - як і перед війною - хочуть викинути з суспільства всі нежебрацькі елементи, які вірять в ідею і готові за неї боротись.
Та найжахливішою хворобою тієї "еліти" є навіть не ота "ідеологія" жебраків придорожніх, але самий її склад, добір, освіта.
Розум, серце, мораль, колишньої європейської (втім і нашої старокиївської й козацької) еліти формувалися в спеціальних закладах, в ітонах, оксфордах, в Києво-Могилянській Академії. Дух і етика теперішньої "еліти" - не формуються ніде. На моральні якости, чи характерність її членів - модерній "еліті" наплювать. Все це заступає у неї вірність партійному кагалові. Добралися до неї не шляхетні і мудрі, а крутії, "гнучкошиєнки" люди безпринципні. Інтереси партійного кагалу ставилися над інтересами загалу. Повно було в такій "еліті" фарисеїв, інтриганів, чи "діячів", які за власну кишеню вважали партійну карнавку, або народний гріш; повно отих "хитрих та дурних" малоросів з породи "реалістів" і політичних полатайків...
Така "еліта" була шкідлива для своїх, а для ворога - не страшна. Тих її членів, які були недотепні, легко можна було обдурити. Тих, що були по природі трусливі - легко було залякати. Тих, які були підлуваті - легко було купити. А полегшувалася та процедура тим, що така "еліта" не знала засади внутрішньої дисципліни і не знала кари за злочини та "помилки", хоч жертвами тих "помилок" падали сотні і тисячі наївно віруючих у ту "еліту" людей.
З тим всім треба скінчити! Провадити націю не сміють "жебраки при дорозі", або ті, кого Шевченко звав "донощиками і фарисеями". Підставою творення еліти мають бути - як у старовину - вимоги морального характеру. Чесні, мудрі, відважні, шляхетні і характерні люди - можуть лише вести націю до перемоги, а не до ганьби і розкладу. Писав ще Констянтин Острозький: "Достойними - достойная созидатися і чесними - чесная совершатися обиче і через годних людей - годния річи бувають справовані".
В доборі отих "чесних", "достойних і гідних" - є таємниця сили всякої організації.
ВЕРЕСЕНЬ 1948
Гурвіник


Повідомлень: 328
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 06 лютого 2008, 00:21 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

http://rid.org.ua/ukr/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=27

_________________
Д. Донцов:Кому недовподоби зоологічний націоналізм Гітлера і Муссоліні радимо прочитати слова одного із найбільших людей якого видала наша земля:"Всі народи боронять життя своє і свободу і звірі і птахи роблять те саме.На те Бог дав їм зуби і пазурі"
дід Володя


Повідомлень: 4757
Звідки: Галичина

ПовідомленняНаписане: 01 серпня 2013, 02:13 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ось гортав старі свої підшивочки і не зміг не перечитати того матеріалу про Донцова....
http://ukrgazeta.plus.org.ua/article.php?ida=1151
Зважте на слова про *ініціативну меншість*і її роль.І ось це гарно сказано:
Бо що є нація, коли не скупчення мільйонів воль довкола образу спільного ідеалу? Ідеалу панування певної етнічної групи над територією, яку вона одержала в спадщині по батьках і яку хоче залишити своїм дітям».
Слава нації!
Едвін СС


Повідомлень: 262
Звідки: Дистрикт Долина

ПовідомленняНаписане: 16 серпня 2013, 11:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаAIMYahoo MessengerMSNICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Гниленька у нас еліта!
Шо нє?

_________________
Едвін СС
Ліна


Повідомлень: 4403
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 30 серпня 2013, 12:13 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Сьогодні минає 130 років від дня народження Дмитра Донцова. Наведу слова з статті Донцова "Хаос сучасності і молодь", які мені припали до душі. Нехай вони будуть нам усім заохотою.

"Що таке віра? Віра — це певність в настання того, чого нема, і що існує невидимо, лише в вашому гарячому бажанні, в вашій уяві, в мрії або, як кажуть бездушні скептики, в вашій "фантазії". Віра — це певність, що коли ви схочете, пристрасно схочете осягти щось, то це "щось", та ваша нинішня мрія про те стане твердою реальністю завтрашнього дня. Віра — це нерушима певність, що коли ви сильно захочете — захочете у вашій "фантазії" — дійти до вимріяної мети, всі тверді, "реальні" мури, що загородили вам дорогу, розлетяться в порох, як мури Єрихону від трубних звуків.

Незламна віра віруючих хитає вірою противника, сіє непевність і страх, а часом зраду в його рядах. А коли приходить до цього — безборонними стають всякі мури... Ось що таке віра в свою Правду і в себе, як в тих, що її несуть і за неї б'ються.

Коли огорне вас страх перед ворохобними стихіями, перед ворожою матеріальною силою, — віра підтримає вас. Коли сумнів закрадеться в ваше серце — бо мало вас серед тьми ворожих сил, — віра врятує вас від зламання. Віра не в число, а в якість, не в матерію, а в дух. Ця сама віра врятує вас, коли близькі і друзі покинуть вас; коли збаламучена або залякана більшість зрадить ваш стяг, коли опинитеся в меншості або самі.

Коли ті, що знесилені й зламані духовно, підводитимуть ідейні "аргументи" під свою боягузтво або зраду — віра не дасть вам слухати їх марних розумових "аргументів". Тоді ви за цими "аргументами" побачите довгі ослячі вуха "реальних політиків" або спекулянтів.

Коли до вас підходитимуть з хитромудрою балаканиною про "розвоєві тенденції сучасності", про "передові ідеї теперішнього світу", про "реальні можливості" або "тактичні міркування" (з метою відвести вас від нашої великої Правди, привести вас до божниць чужинця й ворога), — лише віра ваша спасе вас від зламання і зради.

Коли втратите цю віру, перелякавшись видимих страхіть, то почнете тонути, як святий Петро, коли пішов був по хвилях. Коли збережете цю віру в силу невидимого духа, ступатимете як по твердому, по — не знати якому хиткому і непевному — ґрунті.

Віра є джерело героїзму, посвяти, відваги. Віра сталить думку. Віра не допускає сумнівів у вашу правду, у ваші серця. Віра є запорукою тріумфу всякої правди, яка має потрібне число тих, що в неї — без вагання вірують".
Дядя Ваня


Повідомлень: 4821
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 30 вересня 2013, 16:49 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

http://chtyvo.org.ua/authors/Sheveliov_Yurii/Dumky_proty_techii/
Ю. Шевельов
Думки проти течії
1948
в т.ч. "про низість ідеології Донцова і про дитячу хворобу - донцовщину..."
дуже цікаво
Дядя Ваня


Повідомлень: 4821
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 30 вересня 2013, 17:00 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

"...Донцовщина сьогодні означає зречення народного ґрунту для українського визвольного руху і розкол фронту національної боротьби. Бо про який же народний ґрунт може говорити вчення, яке зневажає народ як „свинопасів“ і дивиться на нього, як на свиней, бидло чи отару?..."
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 30 вересня 2013, 17:25 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Дядя Ваня написав:

Ю. Шевельов
Думки проти течії
1948

Ваню, відкрийте хоча б ВІКІ та почитайте біографію цього Шевельова, перш ніж пхати його пристойному товариству

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.
Дядя Ваня


Повідомлень: 4821
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 30 вересня 2013, 17:32 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Цитата:
Ваню, відкрийте хоча б ВІКІ та почитайте біографію цього Шевельова, перш ніж пхати його пристойному товариству

ну не знаю, пані Фаріон хвалила Шевельова
а що з біографією?
дід Володя


Повідомлень: 4757
Звідки: Галичина

ПовідомленняНаписане: 06 жовтня 2013, 07:02 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ірина Фаріон
МАТЕРІЯЛІЗАЦІЯ ДМИТРА ДОНЦОВА У ЛЬВОВІ
http://blogs.pravda.com.ua/authors/farion/52509b420389c/

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET