•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 УПА - Наші Герої

Автор Повідомлення
Вікотор Гюго


Повідомлень: 270
Звідки: Херсон

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 09:28 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дядя Ваня написав:
Також мене давно цікавить питання - чому Бандеру німці відпустили з концтабору. Відповідь я поки що не знайшов.

Іван,
тут наче все зрозуміло - німці програвали війну і шукали будь-якої допомоги.
В такій ситуації всі хто був готовий боротися проти срср автоматично ставали ситуативними союзниками, навіть вчорашні вороги.
Дядя Ваня


Повідомлень: 4821
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 09:50 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Цитата:
тут наче все зрозуміло - німці програвали війну і шукали будь-якої допомоги.

з точки зору німців - так, зрозуміло

але з точки зору Андрія Іллєнка - "українці були між двома тиранами і двома ворожими ідеологіями" (с) - воювати на боці одного тирана і однієї з ворожих ідеологій - не зовсім зрозуміло
Звичайно справа смаку, під яким тираном бути - але це не вписується в формулу "війни на два фронти" - проти Гітлера і проти Сталіна.
Дядя Ваня


Повідомлень: 4821
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 09:53 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Також я не можу сприйняти жодних виправдань такого історичного факту як "Волинська різня" і післявоєнного терору бандерівців проти цивільного населення ЗУ, які були такими ж заручниками системи, і не були ні в чому винні. Так само як і цивільні поляки.
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 10:12 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дядя Ваня написав:
Період після війни - тут вже питання треба шукати у цитатах Андрія Іллєнка і Юрія Михальчишина стосовно американського фінансування Степана Бандери, очевидно було використано ідеологію українського націоналізму для організації гарячих точок на кордонах СРСР, на початку т.з. "холодної війни", яку "союзники" оголосили чи не одразу після поразки Німеччини в 2СВ. Варто почитати інтерв"ю Бандери тих часів - як американці переможуть СРСР і допоможуть влаштувати незалежну Україну (мабуть так як і німці допомогли).


Головним діячем, якого використовували американці, був Лебідь. Американець (а ще й єврей!) Тім Уайнер (або Вейнер, пишуть і так, і так) в 2007 році написав чудову книжку "Спадщина з попелу. Історія ЦРУ". Її дуже недавно переклали в Росії, але я читав оригінал, і там Уайнер описував, чому і як американці використовували українську еміграцію. Відверто кажучи, навіть з урахуванням того, що СРСР міг вважатися спільним ворогом, американці використовували українців лише як "дешевих" агентів-камікадзе, як гарматне м"ясо.

"ЦРУ добилося від Конгресу США права щорічно ввозити в США до сотні емігрантів з країн Східної Європи і СРСР. Серед них були і колишні нацистські військові злочинці. Одним з таких людей був Микола Лебідь. Американцям було прекрасно відомо, що угрупування, що очолювалося Лебідем, , було терористичною організацією. Сам Лебідь був засуджений за участь у вбивстві польського міністра внутрішніх справ, сидів в польській в'язниці і втік з неї після того, як німці захопили Польщу. У нацистах Лебідь побачив природних союзників. Йому і його соратникам німці дозволили сформувати два батальйони, один з яких після відступу німців продовжував бойові дії в Карпатських горах.

Міністерство юстиції США прекрасно знало, що Лебідь і його соратники масово вбивали українців, поляків і євреїв. Проте усі спроби Міністерства юстиції США депортувати Лебідя з Америки натрапляли на заперечення Аллена Даллеса і незабаром припинилися. Даллес підкреслював "велику цінність Лебидя для ЦРУ" і його "неоцінимі заслуги".

----

Уайнер далі пояснює в чому полягала зацікавленість ЦРУ в Лебіді. На початку Холодної війни росіяни і американці взаємно боялися раптової агресії супротивника. Американці не мали в розпорядженні ніякої агентури у військовому або політичному істеблішменті СРСР. Тому їм потрібні були хоч якісь агенти, здатні вести спостереження за військовими частинами СРСР в Східній Європі і на західних територіях самого СРСР. В якості засобу раннього виявлення і попередження. Закидати туди "справжніх" американців було занадто ризиковано і безглуздо. Тому було прийнято рішення використати емігрантів. Краще було скористатися емігрантськими групами, нехай з сумнівним минулим, чим не робити взагалі нічого.
Зрозуміло, американцям швидко стало очевидно, що кур'єри, які закидаються до націоналістів, що б'ються в Карпатах, не зможуть отримати серйозну інформацію про радянські військові і політичні плани. Хоча б маленьке задоволення однак давало те, що американцям іноді діставалися знайдені в кишенях убитих радянських військових документи, особисті речі, одяг, взуття, амуніція, які можна було би використати для оснащення власних агентів.

Закиданням кур'єрів з числа українських націоналістів займався Стів Теннер. Літак С- 47, з якого скидали парашутистів, керувався відчайдушними угорцями - льотчиками, які викрали якось угорський літак і що перелетіли на нім в Мюнхен.

ЦРУ здійснило декілька таких десантувань. Як стало очевидно з розсекречених набагато пізніше документів, практично усі закинуті агенти були спіймані, багато хто з них страчений, інші посаджені у в'язницю. Увесь час від десантування до вироку більшість з них забезпечувала американців дезинформацією.
Але, пише Уайнер, головне було в тому, що офіційно цих операцій не було і самих цих агентів не існувало. Тому ніхто в США не міг поцікавитися ходом операцій, долею агентів і ніхто не міг критикувати керівників операцій за їхній невдалий результат.

----

Ясно, що Уайнер - противник українських націоналістів, а також і свого власного ЦРУ, тому він відверто публіцистично перебільшує деякі гострі моменти. Але все ж таки, позиція того ж Лебідя виглядає зовсім непривабливою - чувак просто торгував власними земляками, відправляючі їх на вірну смерть.
дід Володя


Повідомлень: 4757
Звідки: Галичина

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 14:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дядя Ваня,при можливості почитайте *Перспективи Української Революції *С.Бандери.Там є і про надії(які не справдились),що з допомогою Гамерики сподівались відвоювати Україну.З теперішнього часу,то бачимо,що то була утопія,але то була щира мрія і віра в те,що то може реально статися в той час.Засуджувати то не можна.
Не було ж знання,що ті фігури по обидва боки шахівниці розкладає одна-і-та ж рука........

Степан Андрійович Бандера. ПЕРСПЕКТИВИ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ
http://fmm51.org.ua/html_books/politik/bandera_ukr_revolyucia.htm
Сергій19


Повідомлень: 46
Звідки: Дрогобич

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 18:51 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Вікотор Гюго написав:
Сергій19 написав:
Справа в тім, що мене не дуже хвилює хто більше винуватий АК, чи УПА, мене не дуже хвилює чи пробачать нас поляки, чи пробачимо ми їх... мене більше хвилює що після таких звинувачень, я, особисто, не зможу дивитися з шаною на ветеранів УПА, і не зможу сказати своїй дитині що вони герої.

Сергій,
для того щоб розповідати треба знати, почитати, розібратися...
Тим паче, що на сьогодні це зовсім не проблема.

На мій погляд (і не тільки), варто говорити про УПА в розрізі певних періодів, а навіть про різні УПА.

1. Перше. Це УПА, яка була сформована Боровцем під організаційним проводом уряду УНР, але без політичної належності. Боровець зміг залучити до створення цієї УПА практично всі політичні проукраїнські сили (ОУН(м), гетьманців і менші політ групи) за винятком революційної ОУН.
Ця УПА ніяких каральних дій супроти поляків не проводила, а навпаки проводили переговори для порозуміння.

2. Друге. Це УПА створена під організаційним і політичним проводом революційної ОУН (провідник Лебедь) на базі збройних загонів революційної ОУН.
Ця УПА діяла відповідно до настанов других зборів револ ОУН, варто лише почитати ці настанови і стане зрозуміло чому вони так діяли.
Ця УПА почала розборки не лише з поляками, а й з українськими політичними групами.

3. Третє. Це УПА під проводом УГВР (провідник Шухевич). Тут треба або багато писати, а бо нічого не писати. Та ця УПА злочинів проти поляків не робила, може ще щось і було по інерції бо зупинити такі речі важко, але таких задач не було.
І після третіх зборів рев ОУН - ідеологічний напрямок був суттєво підкоригований.

Чи варто засуджувати весь повстанський визвольний рух? Очевидно, що ні, не варто. Хіба що тільки Лебедя... і ...

А так питання требя ще розширити - і воно (питання) упреться в чинний націоналізм Донцова.
Якщо Ви підтримуєте ці погляди, то і звинувачення ці пусті.
Якщо ні, то на цьому форумі Вас назвуть "ліберастом"... десь так...


Так, треба розбиратися, вивчати документи, когось нагороджувати, але когось і осуджувати, коли Ви кажете що не можна осуджувати весь повстанський рух, то я можу, користуючись Вашою ж логікою сказати що не можна тоді і героїзувати ВЕСЬ повстанський рух. Логічно?
Мене в цій ситуації найбільше турбує те, що наші державні і громадські інституції сором'язливо мовчать з цього приводу, засунувши язики не туди куди треба, хоча в інших, не таких важливих ситуаціях, вони ой як красномовні.
Сергій19


Повідомлень: 46
Звідки: Дрогобич

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 19:03 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

М.Джура написав:
Сергію,а кого ви вважаєте героєм вартим наслідування?


Я вже навіть і не знаю, вже багато разів відкривалося що політика, під яким би вона соусом не подавалася, достатньо брудна річ... є прості люди, які інколи роблять щось героїчне, і якісь конкретні моменти, які можна брати за приклад, але, напевно, стовідсоткивих героїв не буває, в кожної людини є чорні плями...
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 19:23 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Сергій19 написав:

Так, треба розбиратися, вивчати документи, когось нагороджувати, але когось і осуджувати,..

Чому не розбираєтесь з ветеранами 2 світової? Адже в живих залишились переважно ветерани заградзагонів, смершу і нквс, ті хто заслуговує на статус окупантів українського народу, вбивав мучив і виселяв. Але вони живі і отримують від незалежної України(прти якої вони воювали) пенсії і почесті. Когось з них засудили?
Але Ви чомусь маєте знайти брудні плями на мундирах борців УПА.
Звичайно різний люд там був і війна не оперний театр, але задачі вони перед собою ставили- опір загарбникам. А признані вами ветерани - подавити цей опір, загнати українську молодь під кулі за чужі цілі...

_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
Сергій19


Повідомлень: 46
Звідки: Дрогобич

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 19:29 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

верба написав:
Сергій19 написав:

Так, треба розбиратися, вивчати документи, когось нагороджувати, але когось і осуджувати,..

Чому не розбираєтесь з ветеранами 2 світової? Адже в живих залишились переважно ветерани заградзагонів, смершу і нквс, ті хто заслуговує на статус окупантів українського народу, вбивав мучив і виселяв. Але вони живі і отримують від незалежної України(прти якої вони воювали) пенсії і почесті. Когось з них засудили?
Але Ви чомусь маєте знайти брудні плями на мундирах борців УПА.
Звичайно різний люд там був і війна не оперний театр, але задачі вони перед собою ставили- опір загарбникам. А признані вами ветерани - подавити цей опір, загнати українську молодь під кулі за чужі цілі...


В Ваших словах є сенс, я повністю згідний з такою точкою зору, але на цьому обговоренні піднімається питання про дії УПА, дії Червоної армії, напевно, обговорюються десь на іншому форумі...
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 21:06 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Сергій19 написав:
...але на цьому обговоренні піднімається питання про дії УПА, дії Червоної армії, напевно, обговорюються десь на іншому форумі...

Так я про те ж.
Давайте обговорювати в плані як нагородити, відзначити тих, хто воював, допомагав бійцям УПА, а не піддаватись ворожому плану обговорення типу "скільки радянських визволителів замордували звірі з УПА".
Ще зараз це має сенс, а завтра будем думати як це ми не встигли зробити такий правильний крок.

_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
Шкода


Повідомлень: 6588
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 27 червня 2013, 23:03 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ой хай Бог милує,невже ви дійсно вважаєте,що герої
котрі віддали життя за Україну потребують вашого обговорення?
Клоуни.

_________________
Незалежність! Екологія! Здорова нація!
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 01 липня 2013, 13:25 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Шкода написав:
.. ви дійсно вважаєте,що герої
котрі віддали життя за Україну потребують вашого обговорення?

По Вашому обговорювати нічого, а треба мовчки сприймати брехню про звірства української партизанки (саме так вони звали себе, а не бандерівці чи мельниківці) і жити з знанням величезної до безглуздя цифри замучених українців совєтами і вважати їх все ж визволителями?

_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
дід Володя


Повідомлень: 4757
Звідки: Галичина

ПовідомленняНаписане: 04 серпня 2013, 01:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Відео походу донбасівських свободівців на гору Яворина до криївки Роберта-Ярослава Мельника.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HQ1JZsEObrk

про Роберта...
http://ruthenia.info/txt/vidrodzhenia/kohutm/kohut.pdf

Слава Україні!
дід Володя


Повідомлень: 4757
Звідки: Галичина

ПовідомленняНаписане: 10 серпня 2013, 23:55 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Героям слава! Мирослав Кривоніс
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0L6mJ1Nl4hM#at=548
90-ліття відзначив ветеран УПА з Коломиї Мирослав Ромаш
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=i0duvxZRN0Y
Слава Україні!
дід Володя


Повідомлень: 4757
Звідки: Галичина

ПовідомленняНаписане: 09 вересня 2013, 02:09 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

"Такого рівня лідер ОУН ще не потрапляв до чекістів живим"
Про командира УПА генерал-хорунжого Василя Кука
http://gazeta.ua/articles/history-journal/_takogo-rivnya-lider-oun-sche-ne-potraplyav-do-chekistiv-zhivim/475910
про загони псевдо-УПА
"Ночью мы вошли в село под видом банды". Чекісти тероризували населення, маскуючись під загони УПА
http://gazeta.ua/articles/history-journal/_nochyu-my-voshli-v-selo-pod-vidom-bandy-chekisti-terorizuvali-naselennya-maskuyu/459909

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET