•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Дивізія "Галичина" - хто вони?

Опитування :: Дивізія "Галичина" - хто вони?

Герої, однозначно
30%
 30%  [ 123 ]
Патріоти, що воювали для незалежності України
38%
 38%  [ 155 ]
Люди, що заплуталися в тодішніх обставинах
17%
 17%  [ 69 ]
Прислужники нацистів
13%
 13%  [ 52 ]
Всього голосів : 399

Автор Повідомлення
ХіВі

ПовідомленняНаписане: 18 вересня 2011, 06:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

[Вам і "персмішнику" - сюди : http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic_13215_525.php Адміністрація.]

Забий, забий в собі людину!

Євген Маланюк
Есент

ПовідомленняНаписане: 02 листопада 2011, 14:00 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Чим більше я дізнаюся про 2СВ й визвольні змаганя українців, тим більше проймаюся повагою й любов'ю до галицьких есесманів.

Я прочитав книгу "Європа Батьківщин" і дізнався, що Гітлер хотів створити "Нову Європу - Європейський альянс держав , побудованих на засадах, які проголосили зокрема і ВО "Свобода" та інші націоналістичні організації.

Не йшлося про жодне поневолення і тим більше - знищення інших народів (окрім циган та жидів, та й то, не в такій формі, як нам розповідають ангажовані Кремлем та іншими переможцями "історики"). Німецькі нацисти навіть росіян вважали арійцями. Про неповноцінність і зневагу до українців, а особливо галичан, і мови не могло бути.

До іноземних легіонів СС не заганяли - до них уступали волонтери. Добровільно.

Все, що кажуть про німців, бандерівців, галичан радянські й пострадянські пропагандисти, - брехня.

Правду про УПА, дивізію, німецьких солдат і вояк-"визволителів" дізнавайтеся у самовидців або їх родичів. Були часи, коли учасники змагань боялися розповідати про свої воєнні будні навіть своїм дітям. Малеча могла похвалитися десь у колі однолітків - і родину хвалька вислали до Сибіру.... Так само німці боялися щось розповідати про те, як з ними поводилися варвари зі Сходу.

Тому так багато "документів" від переможців і так мало їх від переможених (хоч і не скорених).

Особисто для мене і УПА , і СС Галичина - герої. Хоча б тому, що вони витримали такі нелюдські страждання - фізичні і моральні. І якщо герої УПА в останні роки все ж таки отримали визнання, то герої есесівської галицької дивізії і досі не реабілітовані офіційно. Навіть у рідному краї, де в радах переважають націоналістичні сили.

У своїй книзі В.Малкош сумував з цього приводу. Вже нема Героя. Може, в пам'ять про нього і тисяч таких героїв, як він, варто готувати громадську думку, що дивізія СС Галичина також заслуговує поваги і шани ?

А для того, щоб краще розібратися у питанні, хто за що воював у 2СВ, ще раз дуже раджу прочитати книгу "Европа Отечеств".
http://www.national-resistance.com/neuropa_div_rus.pdf

Не цурайтеся, що написано її російською. Просто читайте, читайте її до кінця. Зайве знання нікому не завадить.
ХіВі

ПовідомленняНаписане: 02 листопада 2011, 20:57 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Я теж читав цю книгу (шкода, що нема україномовного перекладу, але вірю, що незабаром він з'явиться) і підтверджую написане попереднім автором. Вояки Дивізії СС-"ГАЛИЧИНА" - справжні Герої України! - спільно з Німецькими Братами по Зброї змагалися за Нову Європу Вільних Арійських Націй, Європу без жидів, комуняк і ліберастів, Європу, не занапащену чужорасовими покидьками (як ЄС - Євро-Содом), за Європу без сексуальних збоченців, у якій поважались би традиційні для Арійських Народів сімейні цінності... Підтримую ініціативу щодо сприяння реабілітації і визнання Героями України Вояків-Дивізійників (спочатку - хоча б на рівні обласних Рад Галичини)

Забий, забий в собі людину!

Євген Маланюк
Доктор35

ПовідомленняНаписане: 09 грудня 2011, 15:57 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

А тепер дозвольте викласти свою версію подій, думаю маю на це право,оскільки мій батько воював в дивізії Галичина, і я чув його розповіді. Хлопці ,які погодилися вступити в дивізію в 1943 році добре розуміли що Гітлеру вже прийшов капець, війна програна,однак вступаючи в дивізію вони надіялись отримати вишкіл та зброю від німецької армії ,щоб захистити НЕЗАЛЕЖНІСТЬ України, хоча б на Західних землях. Додайте до цього ,що телебачення та інтернету в той час не було, радіоприймачі теж були конфісковані, а німецька як і радянська пропаганда діяла на повну котушку. Отже багато з тих вояків були просто обмануті, повірили німцям що ті дадуть Україні автомомію. Отже чи були дивізійники зрадниками ? Однозначно ні, чи були героями,теж ні ,бо нічого особливого не досягли,були розбиті в Бродівськрому котлі в липні 1944. Моєму батькові вдалося залишитись живим і уникнути полону та розстрілу, однак ці події залишили глибокий слід на всьому його подальшому житті. Все подальше життя жив під страхом викриття, хоча зла доля його оминула. Казав мені - ти ще дожевеш до Незалежної України,бо я вже не доживу, я йому не вірив, але так і сталось.
УкраЇнець_89

ПовідомленняНаписане: 09 грудня 2011, 17:02 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Люди, що заплуталися в тодішніх обставинах. А потім уже після створення УПА - Патріоти, що воювали для незалежності України.

Правда змушений додати, що і солдатів Червоної армії з України можна віднести до заплутаних в тодішніх обставинах. Чи навіть краще сказати - змушених воювати. Виглядало це приблизно так - "або ідеш з нами, або розстрілюємо як зрадника і диверсанта" - цитата зі слів однієї пенсіонерки, чійого батька забрала "брава червона армія". А після одного незручного запитання до голови райкому про нізащо розстріляних 12 чоловік - заслали на сибір!

ПовідомленняНаписане: 09 грудня 2011, 17:13 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Доктор35 написав:
А тепер дозвольте викласти свою версію подій, думаю маю на це право,оскільки мій батько воював в дивізії Галичина, і я чув його розповіді. Хлопці ,які погодилися вступити в дивізію в 1943 році добре розуміли що Гітлеру вже прийшов капець, війна програна,однак вступаючи в дивізію вони надіялись отримати вишкіл та зброю від німецької армії ,щоб захистити НЕЗАЛЕЖНІСТЬ України, хоча б на Західних землях. Додайте до цього ,що телебачення та інтернету в той час не було, радіоприймачі теж були конфісковані, а німецька як і радянська пропаганда діяла на повну котушку. Отже багато з тих вояків були просто обмануті, повірили німцям що ті дадуть Україні автомомію. Отже чи були дивізійники зрадниками ? Однозначно ні, чи були героями,теж ні ,бо нічого особливого не досягли,були розбиті в Бродівськрому котлі в липні 1944. Моєму батькові вдалося залишитись живим і уникнути полону та розстрілу, однак ці події залишили глибокий слід на всьому його подальшому житті. Все подальше життя жив під страхом викриття, хоча зла доля його оминула. Казав мені - ти ще дожевеш до Незалежної України,бо я вже не доживу, я йому не вірив, але так і сталось.

Дякую за розповідь. Ніколи не думав, що і такі мотиви були, точніше ніколи не зустрічав опису подібних мотивів вступу до СС Галичина

ПовідомленняНаписане: 10 грудня 2011, 23:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Я також вважаю що вони заплутались в "текущем политическом моменте". Тому що німецька влада не бажала по факту ніякої Української держави на своєму життєвому просторі. Я колись спілкувався з колишнім учнем кадетського корпусу в КСХС. В роки війни він воював в аналогічних російських емігрантьких формуваннях Вермахту. Він казав що добровольців дурили обіцянками і незалежності, і молочних рік, і райським садом на Землі. А як відомо, обіцянка - цяцянка. Тому люди надто пізно усвідомили те, що німці їх використовують тільки як пожежну команду для латання фронту. Я чув що багато єсєсівців-українців втікли в ліси до УПА, коли німці почали виводити дивізію до ЧСР.
Доктор35

ПовідомленняНаписане: 12 грудня 2011, 11:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

УкраЇнець_89 написав:
Люди, що заплуталися в тодішніх обставинах. А потім уже після створення УПА - Патріоти, що воювали для незалежності України.

Правда змушений додати, що і солдатів Червоної армії з України можна віднести до заплутаних в тодішніх обставинах. Чи навіть краще сказати - змушених воювати. Виглядало це приблизно так - "або ідеш з нами, або розстрілюємо як зрадника і диверсанта" - цитата зі слів однієї пенсіонерки, чійого батька забрала "брава червона армія". А після одного незручного запитання до голови райкому про нізащо розстріляних 12 чоловік - заслали на сибір!

Набір до Червоної армії виглядав ще прозаїчніше,молодих хлопців просто хапали на вулицях,як вхопили наприклад мого діда, і до призивного пункту, а далі мобілізують ,проводять навчання 2-3 місяці і гайда на фронт. Ніхто нікого не питав,чи ти хочеш воювати чи ні, тим більше ніхто не питав в якій саме армії тобі буде комфортніше. Тому люди часто випадково попадали хто до лав ЧА,хто в УПА, а хто в Дивізійники.
СірийВовк

ПовідомленняНаписане: 12 грудня 2011, 12:16 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Підтверджую вашу правоту, пане Доктор35!
Найталановитіший з моїх вчителів був змобілізований в червону армію у віці 17 років після 2 років перебування в окупації.
Пройшов рядовим від Харкова до Відня.
Зостався живим лише дивом.
Вибору: за кого воювати, і чи воювати взагалі в нього не було.
А ті, хто мав цей вибір, звітуватимуть лише Богові, а не нам, мерзенним нащадкам, які за 20 років не спромоглися навчитися відрізняти Свободу від рабства.
Тож, кожний, хто зробив свій вибір свідомо, стоїть вище за того, кого примусили встати на чиюсь сторону.
Левко Вітер

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2012, 12:01 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Я Дивізію "ГАЛИЧИНА" (так само як і УСуСів, нині незаслужено забутих) шаную більше,
ніж УПА. Краще відверто; "З німцями проти Росії",-- ніж, як УПА, "противсіх". Коли зчепилися
два наші потужні вороги, є три варіанти. Сидіти на горі, як та мавпа, коли б'ються два
тигри - найкраще, але нереально, бо ближчий з тигрів тебе з гори стягне й віддасть під
трибунал за ухиляння від фронту. Другий варіант -- обрати одного з тигрів як "менше зло"
й відкрито битися на його боці проти більшого зла. Найгірше -- воювати проти обох; тоді, хто б
з двох тигрів не переміг, ми опининимося серед переможених, з усіма наслідками.

ПовідомленняНаписане: 06 квітня 2012, 21:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Весь світ вже давно сказав свою думку щодо нацистів та їх прибічників. Дивно, що досі є люди, які сумніваються у тому, що нацизм - нелюдяна ідеологія, котрій не повинно бути місця у сучасному світі. Раджу завітати до музею Великої Вітчизняної Війни (м.Київ) та подивитися на "рукавички" з людської шкіри, зроблені нацистами. Ще те враження. Гадки не маю як можна випровдовувати людей, які робили ці "рукавички", або спокійно спостерігали за тим, як їх роблять, або носили їх. Це жах. Шкода, що нацизм як ідеологія ще не помер.

ПовідомленняНаписане: 07 квітня 2012, 11:02 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

@Зубр-Зубр
Яке відношення має дивізія "Галичина" до рукавичок з людської шкіри?
Марися

ПовідомленняНаписане: 07 квітня 2012, 11:33 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Зубр, нащо писати про нацистів у гілці про "Галичину"?
Ви трошки почитайте, розширте свої знання, позбудьтесь нарешті навіювань совєцької пропаганди.
В наш час, коли є доступ до інформації Ваше невігластво виглядає дивним...

Ви ж таки люди, не собаки!
Зубр-Зубр

ПовідомленняНаписане: 07 квітня 2012, 14:27 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

бомба написав:
@Зубр-Зубр
Яке відношення має дивізія "Галичина" до рукавичок з людської шкіри?
Друзі, прибічники, СС-івці, ті, хто мовчав, та ті хто розділяв погляди нацистів - усі несуть відповідальність за ці "рукавички". Неможна було боротися за незалежність батьківщини шляхом об'єднання зі злочинцями.

ПовідомленняНаписане: 07 квітня 2012, 21:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Зубр, ти або провокатор, або дурний...

п.м. за те, що були друзями, слугами, посібниками комуняцького ссср можна оголосити злочинцями півсвіту, за твоєю логікою.

Ви ж таки люди, не собаки!

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"