•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 У Чехії видали шкільний підручник про злочини комунізму

Автор Повідомлення
Коновалець


Повідомлень: 384
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 18 червня 2009, 10:04 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

http://tsn.ua/ua/svit/u-chehiyi-vidali-shkilnii-pidruchnik-pro-zlochini-komunizmu.html

У Чеській Республіці, вперше в посткомуністичній Європі, побачив світ методичний посібник із вивчення в середніх школах злочинів комунізму.

Підручник має допомогти вчителям краще методологічно підійти до вивчення однієї з найскладніших і найтрагічніших сторінок новітньої чеської історії, а також учням збагнути події недалекого минулого.

До підручника ввійшли документи з нещодавно оприлюднених архівів, свідчення сучасників подій, літературні джерела.

Книга, що має назву "Через поріг тоталітаризму", розповідає про те, для чого комуністам була потрібна колективізація, скільки чехів і словаків стало жертвами боротьби з розкуркуленням, що відрізняє тоталітарний режим від демократичного, скільки концтаборів було в комуністичній Чехословаччині й де вони розташовувались.

Видало підручник чеське Громадське об’єднання "Служба школі" в місті Млада Болеслав. Ініціатор і координатор видання – історик та публіцист Міхал Шимек.

На його думку, саме період від 1948 року, тобто після комуністичного перевороту в Чехословаччині, належить до найскладніших для вивчення в школі. Адже впродовж 40 років, тобто аж до демократичної Оксамитної революції 1989-го року режим свідомо замовчував або викривляв історичні події, а документи про справжній перебіг подій приховували у недоступних архівах.

"До роботи над підручником я запросив групу вчителів, які мають досвід вивчення новітньої історії. Наш підручник – це така допоміжна методичка для шкіл. Вихід підручника був сприйнятий добрими відгуками, замовлення на підручник для шкіл до нас надходять щоденно. Нашим задумом було подати методичні матеріали на основі сучасних історичних досліджень і літератури. Підручник також заповнює нішу на ринку, тому що посібника такого типу в нас досі не було", - зазначив Шимек.

До підручника увійшли методичні матеріали з історії сфабрикованих комуністами судових процесів над інакодумцями, засудженими режимом до страти, документи з історії примусової націоналізації, наприклад, однієї з найуспішніших приватних фірм "Bata" взуттєвого підприємця Баті. Ця фірма добре відома у світі й нині.

До підручника додається CD, яке містить фотографії, тексти, копії архівних матеріалів.

Автори підручника "Через поріг тоталітаризму" наголошують, що учні в школі повинні мати можливість якнайповніше ознайомитись із документами доби, але думку про них вони сформують самі.
Сумний


Повідомлень: 400
Звідки: Івано-Франківськ

ПовідомленняНаписане: 18 червня 2009, 12:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

А що у нас? Сором"ямзливе прикривання злочинів комунізму лопушком безпам"яства. А може я помиляюсь? може вже що й готове до друку для маленьких та великих школярів? Єто може пролити світло на цю важливу річ?

_________________
Сумний
Коновалець


Повідомлень: 384
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 18 червня 2009, 16:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Щодо друкованої продукції у нас справді сутужно, але можна організувати екскурсію для школярів у музей совецької окупації:
http://memorial.kiev.ua
Це вже залежить звісно виключно від класного керівника та батьків...
Леонід Шокало


Повідомлень: 1573
Звідки: Холмщина

ПовідомленняНаписане: 04 грудня 2015, 05:20 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

У Чехії активісти застерегли перед небезпекою повторення історії 20-го століття

/ flickr.com/photos/james_clear
Про це повідомляє Радіо Свобода. Чеська колегія європейського проекту «Пам’ять націй» оприлюднила «Передріздвяний заклик» до співгромадян, у якому застерігає перед небезпекою повторення історії 20-го століття.

Керівник проекту «Пам’ять націй» Мікулаш Кроупа зазначив у фейсбуці, що заклик є реакцією на події 17 листопада у Празі під час антимусульманського мітингу. Метою заклику є також звернути увагу світу на окупацію Криму Росією та проблему біженців у Європі.
Автори заклику занепокоєні посиленням фашистських тенденцій, агресії та ненависті серед значної частини чеських громадян. На їхню думку, справжній патріотизм пов’язаний із повагою до демократії та свободи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Більшість громадян Чехії вважають Росію "імперією зла"

Як повідомляє чеський щоденник iDnes, голова Колегії «Пам’ять націй» Ян Добровський назвав «Передріздвяний заклик» акцією, метою якої є дати можливість висловитись «людям, які заради свободи чимось пожертвували».
Колегія закликає «політиків до того, щоб вони не заплющували очі на анексію чужих територій та інші порушення міжнародного права». «Ми застерігаємо перед російським націоналізмом, пропагандою та зневагою перемоги над комунізмом», – мовиться у заклику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Президент Чехії назвав біженців непроханими гостями у його країні

Автори закликають сприймати біженців як людей, що потребують допомоги та не ізолювати Чехію. Хоча вони й не виключають, що з мігрантами до Європи можуть дістатися радикальні елементи, і наголошують на необхідності їх докладної перевірки.
В апараті президента Чехії Мілоша Земана «Передріздвяний заклик» розкритикували. Як повідомляє інтернет-видання Aktuálně.cz, речник президента Чехії Мілоша Земана Їржі Овчачек назвав петицію «ініціативою, яка лише поглиблює рів між так званою елітою та чеським суспільством».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Президент Чехії закликав допомагати мігрантам із України, а не з Африки

До «Передріздвяного заклику» приєдналися вже майже 4 тисячі людей. Серед перших свої підписи поставили чехословацькі ветерани Другої світової війни, революційні діячі, жертви Голокосту, колишні політичні в’язні та дисиденти часів комуністичного тоталітаризму.

http://www.unian.ua/world/1202326-u-chehiji-aktivisti-zasteregli-pered-nebezpekoyu-povtorennya-istoriji-20-go-stolittya.html

_________________
"Боже Великий Єдиний! Нам Україну храни!

Востаннє редаговано: Леонід Шокало (27 грудня 2015, 15:02), редаговано 2 раз
Правдослов


Повідомлень: 2857
Звідки: Львів

ПовідомленняНаписане: 27 грудня 2015, 14:03 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Президент Чехії Мілош Земан заявляє, що наплив мігрантів до Європи, який стався цього року, є «організованим вторгненням» і що молоді сирійці і іракці повинні боротися проти угруповання «Ісламська держава».

http://www.radiosvoboda.org/content/news/27451506.html

_________________
Досить відповідати за злочини і гріхи влади! Вимагаймо щорічні референдуми про довіру усім, кого ми обираємо.
Леонід Шокало


Повідомлень: 1573
Звідки: Холмщина

ПовідомленняНаписане: 10 січня 2016, 23:59 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

В інтернеті з'явився документальний фільм про вплив Кремля на президента Чехії
10.01.2016 | 23:16


В інтернеті опубліковано документальний фільм «Чеські друзі Кремля», який викриває схеми впливу Кремля на чеського президента Мілоша Земана.

REUTERS
В описі до відео на сторінці Радіо Свобода в Youtube вказується, що

це історія єдиного президента в Євросоюзі, який публічно підтримав Кремль після анексії Криму, назвав російську агресію в Україні «громадянською війною», а українців – «бандерівцями».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Президент Чехії відзначив день народження у російському ресторані в Нью-Йорку під пісню крокодила Гени (відео)
"Однi бунтують проти нього i закидають слабкість до чарки (Дід подібний до Борьки Єльцина)... Iншi – підтримують ще більше, а загальний його рейтинг росте", - зазначається в повідомленні.
Детальніше читайте на УНІАН:http://www.unian.ua/politics/1232129-v-interneti-zyavivsya-dokumentalniy-film-pro-vpliv-kremlya-na-prezidenta-chehiji.html

_________________
"Боже Великий Єдиний! Нам Україну храни!
Правдослов


Повідомлень: 2857
Звідки: Львів

ПовідомленняНаписане: 11 січня 2016, 00:39 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Леонід Шокало написав:
В інтернеті з'явився документальний фільм про вплив Кремля на президента Чехії
10.01.2016 | 23:16


Як тільки потік нафтодоларів із кремля обміліє - то і вплив розтане як ранковий туман.

А заява залишиться.
І доведеться маріонетці або діяти відповідно до заяви, або кивати п'ятами із влади.

_________________
Досить відповідати за злочини і гріхи влади! Вимагаймо щорічні референдуми про довіру усім, кого ми обираємо.
Леонід Шокало


Повідомлень: 1573
Звідки: Холмщина

ПовідомленняНаписане: 15 січня 2016, 10:14 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Як чеські політики сприймають Україну

Іван Крупський, для Європейської правди _
Середа, 13 січня 2016, 12:05

http://www.eurointegration.com.ua/articles/2016/01/13/7043294/

_________________
"Боже Великий Єдиний! Нам Україну храни!
Леонід Шокало


Повідомлень: 1573
Звідки: Холмщина

ПовідомленняНаписане: 03 лютого 2016, 00:50 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Видається актуальним ...

Чехія і Словаччина обурені російським фільмом, який виправдав придушення "Празької весни"
Вівторок, 02 червня 2015, 13:09

"Цей фільм є проявом небезпечної тенденції, і я боюся, що щось подібне може повторитися", - сказав міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек.
http://www.eurointegration.com.ua/news/2015/06/2/7034386/

Грязні "солдатскіє сапогі" потоптались по чистих душах свободолюбивих народів, а уряди грають у шашлі...

_________________
"Боже Великий Єдиний! Нам Україну храни!
Леонід Шокало


Повідомлень: 1573
Звідки: Холмщина

ПовідомленняНаписане: 07 лютого 2016, 20:52 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

У Празі близько 20 невідомих увірвалися до центру допомоги біженцям та кинули пляшки із запалювальною сумішшю, повідомляє 112.ua. Наразі неясно хто влаштував напад, поліція проводить розслідування.
Зазначається, що в результаті нападу було поранено одну особу.
Напад стався 6 лютого, за кілька годин після того, як тисячі людей провели акцію протесту в столиці Чехії проти мусульман та імміграції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ В Британії відбулися зіткнення між прихильниками та противниками мігрантів, є поранені
Як повідомляв УНІАН, 6 лютого в столиці Чехії противники імміграції та їхні опоненти закидали один одного порожніми пляшками і феєрверками, поліції довелося розводити два табору протестувальників - близько 1 500 прихильників і 400 супротивників Pegida.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ У Європі пройшли антиісламські мітинги: людей зібралося менше, ніж очікували (фото)
Ісламофоби виступили з гаслом "Ні імміграції - стоп меркелізації". "Іслам - це не релігія, це - фашистська ідеологія", - заявив кореспонденту агентства dpa один з прихильників Pegida, тоді як його опонент сказав: "Ми хочемо боротися із зростанням ксенофобії в чеському суспільстві".

Детальніше читайте на УНІАН:http://www.unian.ua/world/1257897-u-prazi-pritulok-dlya-bijentsiv-zakidali-kokteylyami-molotova.html

_________________
"Боже Великий Єдиний! Нам Україну храни!

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET